Jako první závodník z našeho regionu totiž dokázal v Hořicích zvítězit v rychlostních závodech, a to dokonce hned dvakrát! Svůj úspěch ještě podtrhl jedním druhým místem, stříbrný věnec si z Podkrkonoší odvezl i jezdec uherskohradišťského Motosport klubu Karel Kalina.

Do Hořic se o uplynulém víkendu sjela skvělá konkurece celkem 318 jezdců z Francie, Irska, Německa, Velké Británie, Švýcarska, Dánska, Itálie, Slovenska a České republiky. Napěchované ochozy se dočkaly parádní podívané. O to víc těší, že zde dosáhli vynikajícíh výsledků i jezdci z Uherskohradišťska.

„Hořice, to je taková Velká pardubická mezi motocklovými závody u nás,“ poznamenal František Karafiát, majitel Karafiát Teamu a manažer Pavla Navrátila. Právě Navrátil se stal jednou z hvězd dnes už legendárního závodu, když urval dvě prvenství.

„Je to historický úspěch. Vyhrát hned dvakrát, o tom se nám ani nesnilo,“ neskrýval pocity nadšení Karafiát, podle kterého stojí za tímto výsledkem profesionální přístup jezdce i celého týmu. „Důležité také bylo, že Pavel už trať dobře zná. Napoprvé se tady vyhrát nedá,“ dodal Karafiát.

Navrátil dokonce mohl získat „zlatý hattrick“, ten mu ale ve třídě Klasik do 350 ccm překazil i ze Slováckého okruhu dobře známý Rakušan Loicht. Vynikající druhé místo vybojoval v prestižním závodě MČR Supermono Karel Kalina, když rychlejší než on byl pouze Němec Kehrer.

Parádní závod odjel i benjamínek hradišťského Motosport klubu, sedmnáctiletý Jan Pospíšil. Úspěchem byla už jen pozvánka pořadatelů do náročného závodu, za což se jim Pospíšil odvděčil výbornou jízdou, když se v konkureci 37 jezdců ze 32. startovní pozice propracoval až na konečné 21. místo.

VÝSLEDKY JEZDCŮ Z UHERSKOHRADIŠŤSKA – Klasik do 175 ccm: 6. Karel Kalina (Kovrovec 175), 8. Milan Šobáň sen. (Benelli 125 sport). Klasik do 250 ccm: 1. Pavel Navrátil (Yamaha 250 DS). Klasik do 350 ccm: 2. Navrátil (Yamaha 350 R). Sportproduction 125 ccm: 21. Jan Pospíšil (Aprilia RS). GP 250 ccm: 1. Navrátil (Honda RS 250). Supermono: 2. Kalina (Katyam 650), 11. Milan Šobáň jun. (KTM 510).