I bez něj ale slovácký celek získal důležité dva body.

Páteční střetnutí s MFF Praha bylo o poznání jednodušší. Začátek zápasu domácím vyšel, když po sériích výborných servisů smečařů Čekety a Tomana získali náskok 15:9. Dařilo se jim i v útoku a dobře bránili. Hned první setbol proměnili esem Čekety.

Druhý set měl obdobný průběh, navíc se na servisu rozstřílel nahrávač Šulc a výrazné vedení 16:10 v závěru setu domácí ještě povýšili.

Také začátek třetího setu byl v režii svěřenců Karabce, kteří v koncovce výrazně vedli 20:16. Nepochopitelně však vypnuli a bojovní hráči MFF průběžně srovnali na 22:22. „Domácí dospěli i k úvodnímu setbolu 24:23, ale sami darovali hostům srovnání útokem do autu. Nakonec slavili výhru, když hosté podcenili odražený míč z pole domácích, který trestuhodně nechali dopadnout na palubovku,“ popsal předseda klubu ze Starého Města a vedoucí mužstva Petr Straka.

1. volejbalová liga, skupina o 9. až 15. místo:
Staré Město - MFF Praha 3:0 (16, 17, 24)
Staré Město - ČZU Praha 3:2 (-23, 18, -17, 18, 9)
Sestava VSK: Mackovík, Šulc, Čeketa, Kamrádek, L. Kittel, Toman, na liberu Dřímal. Střídali: Bláha, Kroča, Maděra, V. Žák.

Sobotní duel s dalším soupeřem z hlavního města bylo mnohem napínavější.

„Ve velmi vyrovnaném prvním setu se mužstva střídala ve vedení v závislosti na úspěšnosti servisu a kvalitní obraně na síti,“ hlásil Straka.

Ještě v koncovce byl stav srovnaný 21:21. Pak domácí dvakrát chybovali na příjmu a v útoku a hosté si dvoubodový náskok uhájili.

„Do druhé sady vstoupili domácí lépe a po dvou sériích tvrdých servisů Čekety měli v polovině setu náskok 16:12. V koncovce ještě zaúřadoval tvrdým servisem Kittel, domácí ujeli až na 21:14 a set v pohodě dohráli,“ uvedl Straka.

Házenkářka Kristýna Mika (vlevo) už s reprezentací skončila.
Téma Deníku: S očkováním jsem problémy neměla. Chci svobodně žít, říká Mika

Ve třetím setu po průběžně srovnaném průběhu při stavu 15:15 domácí zkolabovali na příjmu a v jednom postavení ztráceli 15:21. Následně se po příchodu na palubovku zranil střídající domácí kapitán Maděra a hráči VSK se již nechytili.

„V úvodu čtvrtého setu hosté sice na začátku vedli 4:0, ale pak se domácí nadechli ke skvělému výkonu, průběžně otočili na 11:8 a až do koncovky náskok zvyšovali až k vítězné koncovce,“ popisoval Straka.

V rozhodující páté sadě jim vyšel začátek, dobře bránili a postupně šli do vedení až 11:6. „Od stavu 12:9 pak zápas dohrál smečař Čeketa, který svým servisem rozebral přihrávku soupeře a domácí mohli slavit výhru za dva body,“ dodal zkušený funkcionář.