Region bude mít v letošním roce historickou premiéru v elitní mužské společnosti, kde mezi šestnácti vybranými celky nastoupí i Panteři z Otrokovic. „Panteři si v této soutěži zahrají díky postupu do play off v posledním ročníku extraligy. Turnaj jim bude sloužit jako dokonalá příprava na novou sezonu," vysvětluje sekretář jihomoravské fotbalové unie Petr Šíma.

V soutěži mužů bude bojovat 130 kolektivů a mezi nimi také družstva Rožnova pod Radhoštěm, Hluku a vsetínský tým Pohoda VSC. „Rožnovu se v Praze většinou daří a i letos by Valaši pomocí kombinačního herního stylu chtěli postoupit co nejdále. Rovněž Hluk má za sebou povedenou poslední sezonu a v hlavním městě se pokusí navázat na solidní výsledky z loňského ročníku třetí ligy. Naopak pro vsetínskou VSC Pohodu je to florbalová derniéra. Valaši totiž už v nejbližší budoucnosti nebudou hrát žádnou soutěž," prozradil Petr Šíma.

Rovněž mezi čtyřiašedesáti ženskými družstvy má zlínský kraj své zastoupení. Region budou reprezentovat TJ Mez Vsetín a Uherský Brod. „Vsetín se porve o postup do osmifinále. Uherský Brod si zase jede užívat turnajovou atmosféru," nastínil ambice ženských celků ze Zlínska Šíma.

I mezi dvaatřiceti juniorskými týmy se představí dva regionální zástupci. „Mladí Panteři z Otrokovic se jako nováčci první ligy budou v Praze sehrávat. Také Rožnov pod Radhoštěm se chystá v turnaji zkoušet nové tváře v sestavě," informoval sekretář Šíma.

V Czech Open 2012 se ve všech soutěžích na patnácti pražských palubovkách odehraje celkem téměř 650 zápasů. Rozhodující souboje budou k vidění v neděli ve sportovní hale Sparty Podvinný mlýn. (hot)