Na Českém poháru Arena cup v Brně hájili barvy klubu ze Slovácka Stela Němcová, František Blažíček a Martin Bilík.

„Velkým úspěchem je již kvalifikace na Český pohár, kterou účastí a pátým místem ve finále B vyšperkoval Franta osobním rekordem," vyzdvihuje předseda klubu Jiří Vašica.

Všichni tři zmiňovaní plavci si pod vedením Petra Kohouta vylepšili osobní rekordy a jejich zaplavané časy jsou příslibem pro Zimní mistrovství České republiky.

O týden později si všichni tři doplavali na Hodonínských sprintech pro cenné kovy.

V duelu krajské soutěže kategorie ligy mladších žáků "A" hokejisté Uherského Ostrohu (v bílém) podlehli Beranům Zlín 6:8.
OBRAZEM: mladí hokejisté Uherského Ostrohu potrápili Berany

František Blažíček si na tratích 100 metrů volným způsobem a sto metrů motýl doplaval pro zlaté medaile. „Sto metrů kraulem zaplaval za neuvěřitelných 53,83 sekundy a sto metrů motýl zaplaval za 1:01,75," hlásí Vašica.

Martin Bilík ovládl časem 1:11,65 minuty závod sto metrů prsa, v závodě sto metrů motýl skončil devátý.

Plavec Slovácké Slavie Uherské Hradiště Martin Bilík na stupních vítězů.Plavec Slovácké Slavie Uherské Hradiště Martin Bilík na stupních vítězů.Zdroj: TJ Slovácká Slávia Uherské Hradiště

Stela Němcová doplavala na její silné trati sto metrů prsa na třetím místě (1:23,89) a na 100 metrů volným způsobem doplavala v osobním rekordu (1:04,86) šestá.

Neztratili se ani ostatní členové Slovácké Slávie. Jakub Drgáč byl v závodě na sto metrů prsa šestý a na stovce volným způsobem skončil dvanáctý.

Kryštof Šimík obsadil devátou (100 metrů volným způsobem) a šestou příčku (100 metrů motýl).

Viktorie Kozáková byla čtyřiadvacátá (100 metrů volným způsobem) a osmnáctá (100 metrů motýlek).

Nový trenér hokejistů Uherského Hradiště Radek Uherek.
Uherek se po letech vrátil k trénování, poprvé vede muže. Při premiéře bral bod

„Téměř všichni si zaplavali osobní rekordy a vše dovršili stříbrnou medailí v závodě štafet čtyřikrát padesát metrů volným způsobem ve složení Blažíček, Šimík, Bilík a Drgáč," hlásí Vašica.

Ve stejný víkend se ještě mladší žáci představili v Šumperku, kde odcestovali jen Anna Irene Pašková a Aileen Tokoš.

„Anička doplavala na trati 100 metrů prsa čtrnáctá, na tratích 100 metrů znak a 200 metrů volným způsobem byla patnáctá. Aileen na svých prvních závodech skončila sedmá na padesát metrů prsa, na dvojnásobné trati byla osmnáctá.