Série dvojzávodu se jela na dráze BMX Praha Řepy. Víkend byl propleten jak slunečným, tak i deštivým počasím a to se bohužel zřejmě podepsalo na celkové nižší účasti na prestižním závodu s účastí jezdců z celého světa.

„Ti, co dorazili, ale měli jedinečnou možnost se pozdravit s jezdci z Austrálie, Francie, Velké Británie, Německa, Švýcarska, Slovenska, Německa, Itálie a dalších zemí. Získání podpisu či fotografie od Sylvaina Andreho (FRA), Kaie Sakakibary (AUS), Kylea Evanse (BG) a dalších je silnou motivací pro každé z mladých BMX riderů,“ poznamenal míkovický trenér Karel Hána

Sobotní závod jeho svěřencům příliš nevyšel, když je doprovázely pády. Poháry se rozdávaly pětři nejlepším jezdcům, na což z jezdců Tufír teamu Míkovice dosáhl pouze Lukáš Mareček, který byl v kategorii B-8 právě pátý.

V nedělním závodě se Míkovickým dařilo i přes deštivé počasí mnohem lépe a posbírali cenné body do celkového pořadí. Lukáš Mareček si polepšil na druhou příčku, Jan Strýček byl v kategorii B-9 čtvrtý stejně jako Štěpán Vlk (kategorie B-10) a Šimon Franta (kategorie B-11). Sebastian Šácha byl mezi desítkami pátý.

Před posledním dvojzávodem prestižního Strabag Českého poháru BMX, který se jede až v září v Praze, drží jezdci bikrosového Tufír teamu Míkovice v průběžném pořadí tyto pozice:

Kategorie B-8: 2. Lukáš Mareček

Kategorie B-9: 2. Jan Strýček

Kategorie B-10: 4. Sebastian Šácha

Kategorie B-11: 5. Šimon Franta

Už o víkendu ale čeká bikrosaře nejdůležitější závod sezóny – Mistrovství České republiky 2019. V sobotu se v Brně jedou závody jednotlivců a v neděli družstva.