Uherské Hradiště uvidí podobou atletickou akci vůbec poprvé v historii.

„Už jsme tady hostili mistrovství republiky do 22 let, veterány, olympijské naděje, různá mezinárodní utkání, dospělácký šampionát se tady ale ještě nekonal. Dokonce bych řekl, že nebyl ani v celém Zlínském kraji,“ poznamenal předseda hradišťského atletického oddílu Květoslav Tichavský.

Závodů se sice nezúčastní dvojnásobná mistryně světa na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová, která kvůli zdravotním potížím ukončila sezonu, a nepřijede ani zraněný oštěpař Jakub Vadlejch, jinak by ale měla dorazit kompletní česká špička.

Pozvánka na XXVI. mistrovství Moravy do Ostrožské Nové Vsi
Čtyři stovky pádlujících z osmi zemí míří na Slovácko

„Určitě tam bude slušná sprinterská účast, kvalitní tyčkařky, Petr Frydrych by v oštěpu mohl hodit i přes osmdesát metrů, přijet by mohl i Jakub Holuša nebo Pavel Maslák. Hodně atletům nevyšlo mistrovství Evropy, možná si budou chtít spravit chuť právě u nás a můžeme se těšit na kvalitní výkony,“ poznamenal Květoslav Tichavský.

Z odchovanců domácího klubu budou příznivci jistě držet palce překážkářce Lucii Koudelové.

Program odstartuje už v sobotu v 17.30 hodin, kdy se uskuteční kladivo mužů a žen. Závodníci pokřtí novou klec, na kterou významnou měrou přispěla Dana Zátopková, když hradišťskému oddílu věnovala ze svých úspor půl milionu korun.

V neděli začíná hlavní program v 10.30 hodin, v 11.40 se uskuteční slavnostní zahájení, během kterého bude stadion pojmenován po atletické legendě a olympijské vítězce Daně Zátopkové. Ta se slavnostního okamžiku bohužel nezúčastní.

„Moc chtěla přijet, velice ji to mrzí, ale zdravotní stav jí to nedovolí,“ potvrdil Květoslav Tichavský. (ham)

Lukáš Sadílek z 1.FC Slovácko.
Kabina vnímá derby intenzivněji, přiznává záložník Slovácka Sadílek