,,Na Uherskohradišťsku to byl první letošní závod, který se jel na suché trati. Nebyla na ní žádná kaluž. Do cíle jsem dojel na zaprášeném, ale jinak čistém kole,“ upozornil Radovan Holík.

Buchlovický závod začal ve velmi rychlém tempu.

,,Proto jsem si myslel, že mi brzy dojdou síly. V prvním okruhu jsem se však udržel ve vedoucí 8 členné skupině. V ní se pořád jelo ve vysokém tempu, celá skupina ale jela pohromadě. K prvnímu dělení došlo na začátku druhého kola ve výjezdu na Pilu, kde Karel Hartl zrychlil a skupinu rozdělil. Vpředu zůstali 4 soupeři, já jsem na ně měl ztrátu kolem 20 sekund. Za mnou pak pokračovali 3 bikeři. Ztrátu na čelo se mi ale za Kazatelnou podařilo eliminovat a v tomto úseku jsem se vrátil do vedoucí skupiny. Netrvalo dlouho a za chvíli při výjezdu na Strk došlo k dalšímu už rozhodujícímu dělení. Vpředu zůstala trojice Petr Šich, Adam Pilčík a Karel Hartl, s malým odstupem za nimi jsem jel já a Pavel Žák. Pavla jsem v průběhu 52. kilometru předjel a do cíle jsem dojel na čtvrtém místě,“ popsal rozhodující momenty Holík.

Z regionálních bikerů dojel ještě Pavel Žák (Cykloop.cz BT Morkovice, 2:24:01) pátý, otrokovický Jan Hyneček (2:28:14) sedmý, Pavel Dubčák z Bystřice pod Hostýnem (4Ever Cyklo Bulis team, 2:29:59) sedmý a Jan Uruba (TUV SUD Rusava Bike team, 2:31:22) devátý.

V závodu žen suverénně zvítězila v čase 3:10:38 Kateřina Seidlová z Lukova, stříbrná skončila Dagmar Sladkovská z Uherského Hradiště (3:15:41), třetí místo vybojovala zlínská Natálie Sichálková (3:22:26).

Hlavní závod měl start i cíl v Buchlovicích v Lázních Leopoldov. Trať rozdělená do dvou okruhů měřila 57 kilometrů. Ve všech kategoriích si v něm zazávodilo 90 bikerů a bikerek.

Pořadatelé na Slovácku ještě připravili 28,5 kilometru dlouhý závod. Ten mezi muži ovládl Michal Mana (Klenoty Slavičín, 1:17:21). Mezi ženami vybojovala prvenství Monika Hlodanová (Endeka Team, 1:38:20).

Na kratší trati v okolí Buchlovic bojovalo dalších 100 bikerů a bikerek.