Velmi cenný atletický triumf si Železníková hájící barvy klubu AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště připsala v polovině dubna na mistrovství republiky v přespolním běhu. V Táboře vybojovala český titul v kategorii mladších žákyň. Na jihu Čech v dvoukilometrovém závodu rozloženém do dvou okruhů první příčku získala za čas 7:49. Stříbrná Anna Josková z Dukly Praha byla o šest sekund pomalejší, třetí místo obsadila Tereza Lapáčková (AC Čáslav, 7:57). Další regionální běžkyně Nikol Pavlicová z SKM Valašské Meziříčí skončila v čase 8:22 třináctá.

Závod se běžel na travnaté rovinaté trati Na ní byla terénní vlna, která se v každém okruhu dvakrát přebíhala. Na start kategorie mladších žákyň se postavilo 98 běžkyň. Do cíle jich doběhlo 91.

,,Mistrovství republiky probíhalo za přísných epidemiologických opatření. Všichni běžci a běžkyně ve všech kategoriích museli podstoupit vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 metodou RT-PCR,“ upozornila Monika Železníková.

Závod mladších žákyň se jí povedl.

,,Důležitý byl start. Proto jsem si od startovního výstřelu hlídala pobyt na předních příčkách. Zpočátku jsem běžela na druhé pozici, ale protože se mi tempo zdálo pomalé, tak už po 200 metech jsem se probojovala na první místo. Na něm jsem si brzy vypracovala třicetimetrový náskok před ostatními soupeřkami. V náběhu do 2 kola jsem vedla o 8 sekund před Marií Balcarovou z Aritmy Praha. Pobyt na vítězné pozici jsem si později kontrolovala. A 100 metrů před cílem už jsem byla přesvědčená, že mě o zisk zlaté medaile nikdo nepřipraví. Navíc jsem do cíle doběhla s poměrně velkým šestisekundovým náskokem před Annou Joskovou z Dukly Praha,“ radovala se reprezentantka Slovácké Slavie Uherské Hradiště, která měla postarané i o další motivaci.

,,Rodiče mi slíbili, pokud v Táboře zvítězím, tak že si můžu pořídit pejska,“ pochlubila se Monika Železníková.

A jak cenný úspěch oslavila?

,, S bráchou jsme si dali dětský šampus a mamka s taťkou si otevřeli pravé šampaňské. Další oslava proběhla v atletickém uherskohradišťském klubu a také v biatlonovém klubu v Halenkovicích,“ prozradila ještě Železníková.