„I když to mohlo být o něco lepší, jsem spokojená. V průběžném pořadí seriálu mi zatím patří třetí místo, na druhé ale ztrácím pouze osm bodů, tak snad se mi podaří vybojovat celkové stříbro,“ přeje si Marika Mlýnková před závěrečnými dvěma závody.

V Opatově se jí nedařilo podle představ.

„Zapršelo nám, trať byla hodně naoraná a vyjezdily se v ní drážky, což pro mě bylo těžké. V obou jízdách se mi sice povedl start, ani v jedné to ale nestačilo na lepší než třetí místo,“ pokrčila posmutněle rameny.

Závody v Petrovicích už podle ní byly jejím šálkem kávy. Na trati se cítila výborně, už v trréninku si vybojovala druhé místo na startu. Na čelo se jí ale nakonec prodrat nepodařilo.

„Vedoucí Kristýnu Vítkovou jsem měla na dostřel celou jízdu, ale nepovedlo se mi ji předjet. Druhou jízdu jsem odstartovala první a vedla necelou půlku závodu, pak mě Kristýna předjela. Na konci jízdy nám ještě začalo pršet, takže jsem dojela do cíle bez brýlí a za druhé místo jsem byla moc ráda,“ popsala Marika Mlýnková obě jízdy.

Do konce Mezinárodního mistrovství republiky zbývají dva závody. Nejprve se se pojede 4. srpna v Kramolíně u Nepomuku, o tři týdny později seriál vyvrcholí v Jiníně u Strakonic. (ham)

Marek Havlík
Pět branek za dvacet minut? Hodně silná káva, uvědomuje si Havlík