„Je to skvělý úspěch, který si ale kluci naprosto zaslouží. Za poslední rok šli obrovsky nahoru.  To nejen výkonem, ale celkově jako tým, ve němž se každý hráč zlepšoval a věděl, kde je jeho místo. Myslím, že na tento podzim kluci nezapomenou,“ nechal se lyšet trenér Přemysl Vícha.

Mladí šneci se na šampionát probojovali coby druhý tým 2. ligy žáků. „Vůbec jsme nedokázali odhadnout sílu extraligových týmů, proto jsme si nedávali žádné přehnané cíle,“ poznamenal kunovický trenér.

V úvodním duelu byl extraligový Chomutov nad jejich síly a Snails mu podlehli 2:5. Jestli se chtěli probojovat do bojů o medaile, museli porazit dalšího extraligistu Klackaře Kostelec i druholigové Trhové Sviny. Ani jednomu ze soupeřů šneci nedovolili ani jeden doběh a po výhrách 6:0 a 3:0 slavili postup do semifinále.

Duel s vítězem extraligy žáků – domácím Havlíčkovým Brodem – byl bojem o každý bod. Hroši ale nakonec zaznamenali o jeden bod víc a po prohře 1:2 se kunovicý sen o finále rozplynul.

„Zklamání sice bylo na klucích znát, ale podařilo se nám je na souboj o třetí místo nabudit,“ prozradil Přemysl Vícha.

V cestě za bronzem stál opět Chomutov. Tentokrát ale měli jasně navrch šneci, kteří v páté směně vedli už 5:1, a i když pak soupeř zkorigoval na 5:3, na zisku bronzových medailí to nemohlo nic změnit.

Obrovský úspěch ještě podtrhlo individuální ocenění pro Ondřeje Nemravu, který byl vyhlášen nejlepším pálkařem šampionátu. (ham)

BRONZOVÍ ŽÁCI. Horní řada zleva: Matyáš Hráček, David Jelínek, Ondřej Nemrava, trenérka Zuzka Halámková, Šimon Joura, trenérka Ajka Víchová, Matyáš Zelinka, Jakub Beránek, trenér Přemysl Vícha, Aleš Přibyl. Dolní řada zleva: Štěpán Halámek, Filip Vícha, Vojta Kalný, Jiří Halámek ml., Florián Pavelka. Foto: Snails Kunovice.