„Šampionát doprovázela přísná hygienická opatření. Ani tato nelehká doba s řadou omezení však naše malé šermíře od bojového nasazení neodradila,“ poznamenal předseda hradišťského oddílu Tomáš Kovařík.

Účast na nejvyšším turnaji nejmladší kategorie v šermu kordem si v průběhu uplynulé sezony 2019/2020 vybojovali hned čtyři zástupci Slovácké Slavie. V soutěži jednotlivců se v ohni talentovaných šermířů z celé České republiky nejlépe vedlo Štěpánu Pavlíčkovi. Ten se probojoval až do osmičlenného finále a nakonec obsadil krásné 7. místo.

V patách mu byl Matyáš Gajdoš, který skončil dvanáctý. Druhou desítku uzavíral Kryštof Trubač, Jáchym Vydlák se pak umístil na bodovaném 27. místě.

Všichni společně se pak v soutěži družstev probojovali až na medailové umístění a doma se tak mohli pochlubit bronzovými medailemi.

„Po jednotlivcích jsem byl trochu zklamaný, přeci jen jsem chtěl medaili, ke které jsem měl blízko. Ale v družstvech jsem si to vynahradil,“ svěřil se mladý uherskohradišťský talent Štěpán Pavlíček.

Mistrovstvím ČR byla uzavřena také soutěž Českého poháru v šermu kordem minižáků. Celkový bodový součet vynesl Štěpána Pavlíčka na celkovou 4. příčku mezi devětačtyřiceti nejmladšími šermíři v republice.

V Hradišti se představí nejlepší šermíři

O víkendu 19. a 20. září se uskuteční v Městské sportovní hale v Uherském Hradišti Mistrovství České republiky v šermu kordem seniorů a seniorek.

„Mezi účastníky budou mimo jiné bronzový muž z loňského mistrovství Evropy Jiří Beran, vítěz Letní světové univerziády Martin Rubeš a vítěz celkového pořadí juniorského světového poháru Jakub Jurka,“ zve fanoušky předseda TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště Tomáš Kovařík.

V sobotu budou od půl desáté dopoledne zápolit jednotlivci, v neděli se uskuteční soutěže družstev. (ham)