První tři zápasy družstvo vyhrálo, v dalších duelech už se mu však tolik nedařilo. Po prohře s nejvýše nasazeným Frýdkem-Místkem překvapivě remizovalo 3:3 s Lokomotivou Brno. Pak sice vyhráli, jenže vzápětí znovu podlehli Polabinám.

Do závěrečných dvou kol tak mladí šachisté Starého Města vstupovali ze sedmého místa. Po remíze 3:3 s Rychnovem nad Kněžnou potřebovali v posledním utkání vyhrát a pak jen čekat na ostatní výsledky. Nakonec to i s trochou štěstí vše vyšlo a Staré Město se mohlo radovat z bronzových medailí. Sestava Starého Města: Jiří Navrátil (host z Grygova) 4,5 bodu, František Mrkus 3,5, Martina Fusková 5,5, Richard Štefaník 4,5, Ondřej Stuchlý 8 a Pavel Němec 6.
Závěr turnaje přinesl fair-play koncovku v podání šachistů z Frýdku–Místku. Los posledního kola svedl dohromady A a B-tým, přičemž áčku stačila k zisku titulu jakákoli výhra. Kdo čekal jasnou záležitost (natož domluvu výsledku), tak se mýlil. Po oboustranném boji skončil zápas remízou 3:3, což byl pro Frýdek nejhorší možný výsledek. Při výhře béčka by totiž frýdecké týmy obsadily druhé a třetí místo. Tak ovšem Frýdek-Místek A skončil druhý a béčko šesté. Šachistům ze severu Moravy se tak po právu dostalo ocenění za fér hru. Celkovým vítězem se stalo družstvo Polabiny A.