Osmnáctiletý veslař, který před nadcházející sezonou přešel z VK Slovácko do pražské Dukly, se už však zpět do minulosti příliš neohlíží, klade si před sebe další mety. „Letos by bylo perfektní, kdyby se mi povedlo probojovat se na mistrovství Evropy seniorů, do budoucna je pak velkým snem olympiáda v Rio de Janeiru," zasnil se Michal Plocek, jenž převzal královské žezlo od loňského vítěze – kolegy veslaře Adama Štěrbáka.

Úspěch svého svěřence ještě podtrhl vítězstvím v anketě o nejlepšího trenéra Plockův kouč Milan Šurý.

Kategorii do 15 let ovládl bikrosař Tufír Teamu Míkovice Dušan Hůlka (13 let), jenž se v uplynulém roce stal českým šampionem a na mistrovství světa vybojoval bronz.

Mezi kolektivy pak triumfovala juniorská štafeta Slovácké Slavie na 4 x 400 metrů ve složení Vaclav Vlček, Tomaš Daněk, Tomaš Boček a Jan Moštěk.
Slavnostní večer v uherskohradišťské Redutě rozzářili slavní hosté v podobě olympijských medailistů – Václav Chalupa, Šárka Kašpárková, Oldřich Svojanovský a Jakub Hanák, nechyběl ani hokejista Jaroslav Balaštík. Obrovský aplaus sklidil rovněž nejslavnější český žokej a mnohonásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa, jenž měl tu čest udělit zvláštní cenu cvičitelce Sokola Mileně Semmlerové. 

Související HLASUJTE v anketě Sportovec města Uherské Hradiště pro rok 2012