„Jsme samozřejmě maximálně spokojení. Radost nám udělala ještě jedna drobnost – kanoisti z Moldávie se stali dvacátou zemí, která si v dosavadní historii závodu našla cestu na vyhledávané sportovní klání pod hradem Buchlov,“ nechal se slyšet předseda novoveského oddílu.

Na jezeře Čtverec se o víkendu představilo více než pět set pádlujících z dvaačtyřiceti klubů z Francie, Bulharska, Rakouska, Slovenska, Polska, Lotyšska, Estonska, Moldávie a České republiky.

Domácí vyslali do boje celkem 57 závodníků. Ti získali celkem 62 medailí – 19 zlatých, 22 stříbrných a 21 bronzových. O některou z medailí se zasloužilo dohromady osmatřicet pádlujících v dresech ONV.

Další dvě prvenství si na své konto připsal novoveský odchovanec Jiří Zalubil, který spolu s reprezentačním kolegou Antonínem Hrabalem ovládl dva finálové závody deblkanoí. Domácí kanoista David Janík ovládl pětistovku a získal tak trofej pro vítěze Memoriálu Bohumila Hlůška.

Ze závodníků Ostrožské Nové Vsi posbíral nejvíce zlatých medailí kajakář Ondřej Prchlík. Tři nejcennější kovy bral David Janík na kanoi, po dvou získalo kvarteto Kateřina Pjajčíková, Nikola Balcarová, Eliška Bočková a Anna Pavlíčková, kajakář Jakub Mlčoch, benjamínci Dalimil Knotek a Jiří Uvíra. Jednou se na nejvyšší stupínek postavili Vítězslav Kolář, deblkajak Josef Húsek, Jiří Kusák, kanoistky Vendula Kyselá a Nikola Gavalová, benjamínci Štěpán Janoška a Evelína Loupancová na minikajacích a Bohumil Kusák mezi veterány.

Další medailisté Ostrožské Nové Vsi:

Vojtěch Gazárek, Filip Krušina, David Pavlačka, Michal Pjajčík, Jan Pojezný, Jan Pavlíček, Simona Andrýsková, Klára Studničková, Daniel Knotek, Lukáš Zálešák, Amálie Červenáková, Ondřej Zalubil, Vojtěch Tischer, Richard Loupanec, Nikola Bräuerová, Karolína Pavlíčková, Tereza Marie Jančová, Václav Rolenc, Tereza Studničková, Alexandr Gabrhel, Tereza Galušková.

Mezinárodní mistři Moravy 2019:

C1 muži 200m Janík David (ONV)

C2 muži 200m Hrabal Antonín-Zalubil Jiří (Dukla Praha)

C1 ženy 200m Tinková Sandra (TTS Trenčín)

C2 ženy 200m Gavalová Nikola (ONV)-Smýkalová Darina (Slovan Hranice)

K1 muži 200m Mlčoch Jakub (ONV)

K2 muži 200m Mlčoch Jakub-Kolář Vítězslav (ONV)

K1 ženy 200m Čulenová Dagmar (TTS Trenčín)

K2 ženy 200m Málková Karolína-Málková Nikola (Žamberk)

C1 muži 500m Janík David (ONV)

C2 muži 500m Hrabal Antonín-Zalubil Jiří (Dukla Praha)

C1 ženy 500m Tinková Sandra (TTS Trenčín)

C2 ženy 500m Kučerová Barbora-Vyoralová Monika (Spartak Přerov)

K1 muži 500m Liška Josef (Zbraslav)

K2 muži 500m Liška Josef (Zbraslav)-Klemperer Otto (Dukla Praha)

K1 ženy 500m Čulenová Dagmar (TTS Trenčín)

K2 ženy 500m Čulenová Dagmar-Husáriková Diana (TTS Trenčín)