Třinecký tartan v nedělním prvoligovém kole svědčil i dalšímu svěřenci kouče Jiřího Brázdila.

Jakub Kunt posledním pokusem v trojskokanské soutěži dolétl do vzdálenosti 15,86 metru a pokořil tak nominační limit na červencové ME do 22 let v Espoo.

Do Finska se již před týdnem kvalifikoval Tomáš Habarta. Běžec ze Slovácka ve francouzském Bondoufle ovládl závod na 3 000 metrů překážek a časem 8:49,75 minuty splnit limit na evropský šampionát.

Nedělní závody v Třinci poznamenaly absence řady závodníků z Uherského Hradiště.

Družstvu ze Slovácka scházeli ve Slezsku oštěpaři Štěpán Šípek a Marek Janás nebo Slovák Samuel Beladič. Muži Slovácké Slávie si po minulém úvodním domácím závodě o jednu příčku pohoršili a nakonec skončili šestí.

Z vítězství se radovali ve 2. kole první ligy mužů radovali zmiňovaní Petr Meindlschmid, Petr Kunt a Tomáš Habarta.

Meindlschmid navíc nastoupil ve čtvrtém rozběhu závodu na 200 m a novým osobním rekordem 21,69 sekundy se zařadil na druhé místo za Jána Volka.

Výkony v dálce i na dvoustovce mu navíc zajistily účast na EYOF v Mariboru.

Silový trojbojař Pavel Valenta získal zlato i na mistrovství České republiky v mrtvém tahu.
Lifter Valenta získal na mistrovství republiky další titul, chce do Mongolska

Stříbro v Třinci brali oštěpař Ondřej Bartoň, který si připsal výkon 65,06 metru.

Skvěle se dařilo také stovkové štafetě ve složení Kunt, Pekař, Meindlschmid a Macháň. Borci z Uherského Hradiště skončili druzí.

Oslabené ženy skončily v Třinci se 123 body poslední. Družstvu citelně scházely Karolína Mitanová a Adéla Müllerové. Nedělní termín se navíc kryl se slovenskou ligou, takže nemohly přijet ani Žofie Naňová, Viktorie Strýčková a další holky.

Děvčata z Uherského Hradiště některé disciplíny vůbec neobsadila, v jiných zase nebodovala a postavila jen jednu krátkou a jednu dlouhou štafetu.

Druhým místem se blýskla pouze Viktorie Stašková. Kladivářka ze Slovácka hned ve své úvodní disciplíně poslala nářadí do vzdálenosti 49,05 metru a vybojovala skvělé druhé místo za nedostižnou Blankou Tomáškovou. Navíc si vylepšila osobní rekord a stala se nejlépe bodující závodnicí kola.

Bronz urvaly běžkyně Tereza Fusková na 800 metrů a oštěpařka Barbora Mokrá.