Nic na tom nemění ani fakt, že poslední test na nedávném festivalu extrémních sportů X-Games v americkém Aspenu jí nevyšel.

„Na X-Games jsem teď bohužel třikrát spadla, tak zrovna nadšená nejsem. Ale mám z toho nějaké poučení, což je dobré vědět před olympiádou. Zatím je to ale dobré, nejsem nijak nervózní, ale určitě to přijde. Je však lepší padat na X-Games než v Soči," prohlásila v Praze, kde si vyzvedla olympijskou výbavu.

Z jejích slov je patrné, jak jí na úspěchu na akci, kterou sleduje celý svět, záleží. Olympijské hry jsou pro ni velkou motivací a bere je vážně. Věří, že v Soči se jí povede lépe než v Aspenu, zároveň se však těší, až si po závodech sjede volný terén a užije prašanu při freeridu.

Silná psychika, to je obrovská výhoda Šárky Pančochové. „Co nadělám," pokrčila rameny na důkaz toho, že ji nezdar nezlomil.

V Soči chce ještě před závody chvíli potrénovat. „Doufám, že nám postaví park a rampu. Teď tam nasněžilo, což je dobré. Nic moc jiného nestihnu, budu se snažit relaxovat a hodit se do pohody. Budu se snažit zajet nejlepší výsledek," uvedla.

Ví, že její disciplína je hodně o hlavě a o zkušenostech. „U mě hlavně o hlavě. Když jedu závod, mám vybrané triky, které umím jezdit. Je hrozně důležité si to dobře poskládat. Když si je poskládám špatně, tak je dost možné, že to vůbec neodjedu, jako se stalo na X-Games. Poučila jsem se ale a na olympiádě si vyberu lepší jízdu," slíbila svým fanouškům.

V Soči bude soutěžit i v U-rampě, ta však přijde na řadu až po jejím silnějším slopestylu. „Takhle je to dobré, jsem ráda, že je slopestyle první a až potom rampa. Já jsem lepší ve slopestylu, můžu se na něj soustředit a pak si dám rampu," pousmála se.

Snowboardisté jsou parta, jezdí po závodech, baví se, občas si užijí večírek. „Ale olympiáda je jednou za čtyři roky, budu se snažit to nepokazit, takže trochu nervózní budu," přiznala, že už i ve snowboardové komunitě znamená olympiáda něco víc. „Ale budu tam mít trenéry Martina (Černíka) i Jožina (Toufara), což bude psychická podpora."

Megalomanský způsob příprav pořadatelů olympijských her nechtěla příliš komentovat. Má totiž ráda symbiózu s přírodou. Ani kontroverzní zákon proti propagaci homosexuality se jí nelíbí. „Co vám k tomu mám říct, moc nemůžu. Ale nejsem moc spokojená s tím, jak se chovají k životnímu prostředí. A vím, že některé holky si dají duhu (symbol hnutí homosexuálů pozn. aut.) na prkno. Německo si udělalo duhovou kolekci," poznamenala. Sama nic takového nechystá.

V ruském Soči byla už loni, kdy absolvovala testovací závod v U-rampě. „Moc tehdy sněhu nebylo, ale na tom kopci to bylo super. Byl tam prašan. Teď tam napadl prý nějaký půlmetr, tak to snad bude dobré," věří. Jiskry v očích se jí objeví, když přijde řeč na freeride. „Ten si užiju, ale až po závodech. Terén je tam super," dodala s úsměvem.