„Turnaj jsem si užila se vším všudy. Bylo mi ctí být součástí takové elity a samozřejmě bych si to ještě někdy v budoucnu zopakovala,“ vzkázala Matelová.

Byly jste zklamané, nebo jste to braly realisticky?
Byla škoda, že jsme si nemohly dát více zápasů. Zklamané jsme byly jen chviličku, věděly jsme, že nás čeká velmi těžký zápas a Japonky byly lepší. Potřebovaly bychom právě více takových zápasů a začít je pomalinku vyhrávat. V deblech celkově vidím největší šance na úspěch.

Byla to velká škola? Znáte je podrobně, potkáváte se s nimi?
Hrály jsme proti Hayataové a čekala jsem daleko těžší zápas, bylo to hlavně o servisu a příjmu, pokud jsme se dostaly do výměn, bylo to velmi otevřené. Japonky pro mě byly největší favoritky. Nakonec prohrály ve finále.

Co jste si po losu říkaly?
Nadšené jsme nebyly, šlo o hodně. Přály jsme si jediný evropský pár, který jsme navíc porazily. Za mě i osobně by se jeden z evropských párů podíval do semifinále. To se bohužel nestalo. Ale celkově beru Grand finals jako obrovský úspěch, patřily jsme mezi top osm deblů světa.

Sebraly jste jim jeden set, třetí sadu v poměru 13:11. Berete aspoň tohle za malý úspěch?
Čím více vyhraných setů a balónků, tím líp pro nás. Je škoda, že se nehrálo na čtyři vítězné sady. Takhle se hrálo až od semifinále.

Co jste si kromě zážitků z Astany přivezla?
Obrovskou zkušenost a pár vánočních dárků. Něco malého jsem nakoupila.

Byl v rámci turnaje i nějaký večírek všech zúčastněných?
V rámci GF je i společenský večer a předávání ITTF Star Awards, což je vyhlašování nejlepších stolních tenistů za aktuální rok. Musím říct, že se to strašně povedlo, všichni jsme měli krásné šaty a obleky. Byl to moc příjemný večer.