Jeden z nejpovedenějších závodů sezony zajela v Opatově u Svitav. Že to bude dobré, naznačila už kvalifikace, kterou motokrosařka hájící barvy SMS Chomutov, vyhrála.

„Povedl se mi i první start a šla jsem do čela. Bohužel ale ne na dlouho, protože mě předjela Barbora Laňková. Navíc jsem i o stříbro musela bojovat až do konce s Kristýnou Vítkovou. Do cíle jsem nakonec přijela o něco rychleji já, byl to jeden z nejlepších závodů celé sezony," radovala se Marika Mlýnková, která si pro druhou příčku za suverénní Laňkovou dojela i ve druhé jízdě. To však měla roli značně ulehčenou, neboť Vítková měla pád.

Poslední závod MČR se konal na světové trati v Lokti. „Od volného tréninku mi bylo jasné, že budu bojovat spíše sama se sebou, protože trať pro mě byla hodně náročná," poznamenala vlčnovská závodnice.

V kvalifikaci zajela třetí nejrychlejší čas, start do úvodní jízdy jí však opět vyšel na výbornou. „Bohužel mi ale vytekla kapalina z přední brzdy a o zábavu bylo postaráno. Do cíle jsem přesto zvládla dojet na třetím místě. V domnění, že je brzda v pohodě, jsem šla na start druhé jízdy, který mi ale nevyšel. Během kola jsem se prokousala na třetí flek, jenže se ukázalo, že brzda už nefunguje vůbec, takže to byl boj až do konce. Nakonec jsem byla ráda, že se mi povedlo dojet ve zdraví na třetím místě," oddechla si Marika Mlýnková.

VÝSLEDKY

Závod v Opatově: 1. Barbora Laňková (Action Racing team/Su-zuki), 2. Marika Mlýnková (SMS Chomutov, Kawasaki), 3. Kristýna Vítková (KM Racing/KTM). Závod 
v Lokti: 1. Laňková, 2. Vítková, 3. Mlýnková. Konečné pořadí MČR: 1. Laňková 329 bodů, 2. Vítková 269, 3. Mlýnková 255.