Na pětikilometrové trati se kromě Kumžákové s Víchovou představily všechny favoritky, Machová ovšem neponechala nic náhodě a získala titul mistryně republiky na dlouhé trati. Talentovaná kajakářka si brousila zuby na zlatý double, v závodě deblkajaků jí ale (jela společně s Lucií Krpatovou z USK Praha – pozn. aut.) překazily radost její reprezentační kolegyně Doktorová s Ježovou.

Medailovou sbírku Novoveských završil Martin Mach, který společně s Josefem Dostálem (KVS Praha) vybojoval druhé místo mezi dorosteneckými deblkajaky. V singlech loni ještě žák uzavřel první pětku nejlepších kajakářů.

Na závodech na Labi v ústeckém Vaňově, které byly zároveň prvním dílem Českého poháru, se představili i další zástupci novoveské kanoistiky. Benjamínek Jakub Mlčoch (12 let) dojel na minikajaku na skvělé čtvrté pozici, se sparťanským Jakubem Reinholdem pak v závodě deblkajaků na 2 km obsadil 7. místo. O dvě příčky výše skončila Karla Zalubilová na minikajaku.

V početném startovním poli se mezi žáky snažili zajet dobré výsledky Filipové Nikl a Hatlák. Na velkých kajacích si Nikl vyjel první pohárový bod za 18. místo, Hatlák skončil čtyřiadvacátý. Smůlu měla čtrnáctiletá Klára Silnicová. Která musela kvůli prasklému lanku u kormidla odstoupit ze solidní dvanácté pozice. Hatlák skončil ještě čtvrtý na deblkanoi s Tomášem Gachem z Nymburka, Nikl v deblkajaku s černožickým Vítem Kotěrou obsadil 9. místo. Bramborovou medaili vylovila z Labe Klára Silnicová pádlující v deblkajaku spolu s pražskou Dorou Čapkovou. O medaili se úspěšně popraly benjamínka Karla Zalubilová spolu s Kristýnou Houskovou (namísto nemocné Kateřiny Pjajčíkové) na K2. Benjamínky si po tvrdém boji, kdy i rozhodčí na obrátce vztyčili varovně prst, odvezly bronzové medaile.

Úspěšně vystoupení novoveské výpravy uzavřel trenér Vít Pjajčík, který mezi veterány vybojoval stříbrnou medaili.