Svou krasobruslařskou kariéru teprve začala a hned se zařadila na vrchol závodnic České republiky. Po druhém místě na domácím Slováckém džbánku přidala nyní v Havířově zlato. „A úplně s přehledem. Všechny prvky předvedla bez chybičky, navíc nebojácně přidala úsměv a přímé pohledy na rozhodčí,“ chválila výkon své svěřenkyně trenérka Vladimíra Mazurková.

Ve stejné věkové kategorii, ovšem chlapecké, závodil Petr Španěl. Medaili si také přivezl, ale bohužel bramborovou. „Petr předvedl, co umí. První dva závodníci jsou daleko vybruslenější a přesnější, ale na třetí místo se dostat mohl. Na Slováckém džbánku to vyšlo, tentokrát ne. Po závodech musíme upravit volnou jízdu a více podpořit jeho schopnosti. Je svižný a rychlý, s přesností prvků má trochu problém, ale to by měla nová jízda vyřešit,“ prohlásila trenérka Svatava Mazurková.

V Havířově si pro nejsilnější sportovní zážitek dojela Šárka Malinová. Ve svých 11 letech si vybruslila na svých prvních závodech 11. místo. „Moji svěřenci měli ve výsledcích samé jedničky. Další bych přidala i Šárce za prezentaci její první jízdy. Pokud bruslaři závodí už od pěti let, postupně si na závodní stres zvykají. Šárka byla hozena do vody rovnýma nohama v jedenácti letech. Muziku ABBY i bílý kostým jsme vybrali velmi vhodně, Šárce velice sedí. Teď už jen pilovat další obtížnější prvky a postupně je do jízdy doplňovat,“ plánuje Vladimíra Mazurková.

Další závodníci SK Kraso se představili na VC Ostravy. Břetislav Španěl a Martin Verbík tentokrát zůstali bez medaile. Španěl mezi mladšími žáky skončil pátý, stejné umístění bral i Verbík mezi nejmladšími žáky.(sv, ms)