Na prvním z vrcholů halové atletické sezony, který se uskutečnil v Ostravě, se jako první radovala ze zlaté medaile juniorka Simona Vydržalová, která po takticky perfektně odvedeném běhu ovládla osmistovku v osobním rekordu 2:19,61 minuty.

Prakticky ve stejnou chvíli si výkonem 161 cm vyskákala ve výšce zlato „novopečená“ žena Šárka Polášková.

„Odpoledne pak přidala ještě bronz v trojskoku za výkon 11,18 metru,“ radoval se její trenér Ivan Res-sler.

Výbornou připravenost potvrdil i další z jeho svěřenců Tomáš Zajíc, který dominoval v závodě dorostenců na 400 metrů, navíc si vylepšil osobní maximum na 50,07 s a potvrdil tak průběžnou vedoucí pozici v republikových tabulkách.

Čtvrté zlato do sbírky přidal Jakub Kunt. Ten byl nejprve dvakrát druhý v dálce (659 cm) a ve výšce (187 cm), své skvělé představení završil triumfem v trojskoku, kde dolétl do vzdálenosti 13,67 metru.

Stříbrnou medaili si v kouli vyházela Blanka Tomášková. Svěřenkyně Jana Horáka poslala nářadí do vzdálenosti 12,57 metru. Stejný kov si na krk pověsil i Nikolay Romanchenkov, který přitom 60 metrů překážek (8,60 s) běžel mezi juniory poprvé.

Smůlu měl Erik Jelínek, který se na 60 m i na 60 mpř. probojoval do finále, kam ale kvůli bolesti svalu nemohl nastoupit. 

Halové turnaje jsou vítaným zpestřením tvrdé zimní přípravy softbalistek. Hráčky Snails Kunovice se o víkendu představily na domácím klání v Hluku,
Softbalistky Kunovic ovládly halový turnaj v Hluku