Svěřenkyně Pavla Křiváka vyhrály všech šest zápasů a na třetím ročníku Snails Cupu zkompletovaly vítězný hattrick.

„Je pravda, že halové turnaje jsou jakýmsi oživením zimního období, na druhou stranu už jsou stabilní součástí přípravy a týmy k nim přistupují zodpovědně. Takže mě naše výkony i výsledky těší," poznamenal Pavel Křivák.

V Hluku se střetly softbalové celky nejen z české extraligy, ale také ze Slovenska a Šnečice, které do letošní sezony vstupují s omlazeným kádrem, rozhodně automaticky nebyly největším favoritem turnaje. „Softbalovou pálku pověsily na hřebík Helena Zedníková a Jana Pořtová, takže jsme podstatně omladily. Vždyť naší nejstarší hráčce Elišce Mlýnkové je dvaadvacet. V hledáčku ale máme několik jmen, která chceme pro extraligovou sezonu získat na hostování. Ty by měly zkušenosti zase přinést zpátky," pousmál se trenér Snails, který měl v plánu rovněž skončit a přenechat trenérský post někomu jinému. Nakonec však své rozhodnutí změnil a u družstva zůstal.

Tři možné posily se představily na turnaji a potvrdily své kvality. „Hrály za jiné týmy, chtěli jsme totiž vidět co nejvíce v akci i naše nadějné hráčky," vysvětlil Pavel Křivák. A koho že si vyhlédl? Nadhazovačky Kateřinu Šmídovou (Olomouc) a Lucii Kaplarczykovou a vnější polařku Martinu Langrovou (obě Ostrava).

Výsledky Snails Kunovice základní skupina: Dračice Brno 4:1, SaBaT Praha 9:5, Trnava 9:4. Čtvrtfinále: Radotín 19:1. Semifinále: SaBaT Praha B 3:2. Finále: Morava Best 8:3.

Snails Kunovice: Mlýnková, Vlčková Húsková, Sedláčková, Phamová, Slaninková, Rampáčková, Tomášová. Trenér: P. Křivák.