V zimních měsících se vydal na sérii několika turnajů. Prvním z nich byla akce v brněnském Sprintu. Na Kawasaki Kids Tour v kategorii U10 prošel bez ztráty kytičky a získal zlatou medaili.

Další turnaj, tentokrát kategorie U11, se odehrával v klubu Sharks Brno, kde člen slováckého oddílu po velkém boji vydřel stříbrnou medaili, když těsným výsledkem podlehl domácímu Čestmíru Bečkovi.

Odveta přišla o pár týdnů později. Mladí rivalové na sebe narazili ve finále na kvalifikačním turnaji na mistrovství České republiky chlapců U11 ve sportovní hale Zetor v Brně. Tentokrát se však z výhry radoval kunovický badmintonista.

„Po výborném výkonu si zaslouženě odvezl zlatou medaili a svou výhrou si zajistil postup na nejprestižnější turnaj sezóny, mistrovství České republiky chlapců v kategorii U11 v Českých Budějovicích,“ pochválil Filipovo tažení jeho otec a kouč Tomáš Ondruch.

Házenkářky Kunovic (černé dresy) zvládly další ligový zápas.
Další výhra. Házenkářky Kunovic nastřílely posledním Kobylisům čtyřicet branek

Jeho syn jako nováček a jeden z nejmladších chlapců si na národním šampionátu nevedl vůbec špatně, když se po třech výhrách probojoval až do čtvrtfinále. V něm sice jeho jízda skončila, ale i tak je páté až osmé místo na republikovém mistrovství velkým úspěchem.

Poslední z turnajů kategorie U11 se konal ve Vendryni. „Chlapci zde hráli skupinu a dále postupovali do pavouka, kde již hráli vyřazovací hrou. Filip za celý turnaj sehrál tři třísetové zápasy, které se mu podařilo vyhrát a tak se mohl radovat opět z vítězství a domů si odvézt další zlatou medaili,“ prohlásil Tomáš Ondruch.