„Je to pro nás oslabení, ale holky slíbily, že nám v případě potřeby ještě vypomůžou,“ uvedl na předsezonní tiskové konferenci předseda Snails Kunovice a trenér družstva žen Milan Zedník.

Z loňské sestavy nepokračují ani Tereza Vlčková a Lucie Veličková. Naopak do týmu se posouvají další tři juniorky, zapojí se také dvě šikovné kadetky. „Dobrou zprávou je, že všechny stávající juniorky, které zvládly loňskou sezonu, pokračují, a tým je postaven převážně z domácích hráček,“ pochvaluje si Zedník.

Soupiska týmu Snails Kunovice
Hráčky: Bachanová Barbora, Bettstein Olivia Clarissa (Wiener Neustadt), Burešová Simona, Cigošová Tereza, Dominiková Julie, Gunišová Lenka (Apollo Bratislava), Halíková Klára, Hlaváčková Kateřina, Húsková Denisa, Kaindl Ina (Wiener Neustadt), Křapová Bára, Mitáčková Barbora, Mlýnková Eliška, Šarkányová Viktória (Apollo Bratislava), Šestáková Vendula, Šuranská Emma, Zedníková Zuzana.

Šnečice však nebudou hrát pouze s odchovankyněmi, vypomůžou si i hráčkami ze zahraničí. Ze slovenského Apollo Bratislava se na Mlatevňu vrací Lenka Gunišová, dres Snails bude dál nosit juniorka Viktorie Šarkányová.

Vedení klubu se dohodlo na spolupráci i s rakouskými hráčkami Inou Kaindl a Olivií Clarissou Bettsteinovou. Obě akvizice si ale musí v některých termínech plnit ligové či reprezentační povinnosti doma v Rakousku, takže nebudou k dispozici na všechny zápasy Kunovic.

Ženské družstvo extraligových Snails tak dál prochází výraznou obměnou, postupným omlazováním. Již loni tým společně s hostujícími hráčky Stejskalovou,

Kubicovou a Schwarzingerovou opustily i dlouholeté zahraniční opory Slaninková, Rampáčková a Mešťanová.

Omlazený tým pod vedením trenéra Přemysla Beránka přesto minulou sezonu zachránil v baráži, když v boji o udržení přehrál celek Trutnova a zajistil si příslušnost mezi softbalovou elitou i pro letošní rok.

„Věřím, že i přes nástrahy, které přineslo covidové období s karanténami do tréninkového procesu, jsou holky na sezonu dobře připraveny. Všichni jsme si vědomi, že o extraligovou příslušnost je nutné bojovat a že nám žádný soupeř nedá nic zadarmo. V základní části potřebujeme nasbírat maximum zkušeností, konsolidovat sestavu a budovat sebevědomí,“prohlásil Zedník.

Kunovičtí softbalisté si nejvyšší mužskou soutěž zahrají po devíti letech.
Softbalisté Kunovic jsou zpátky v extralize. Tým má hned čtyři trenéry

Po medailových letech však mají na Slovácku skromnější cíle. Hlavním úkolem je zabudování mladších děvčat do týmu, cesta k vysněnému cíli tak může být hodně trnitá.

„Určitě ale nechceme na výhru čekat až do podzimu, snad to nějak ušmudláme již na jaře,“ věří Zedník.

Roli vyloženého outsidera odmítá. „Nemyslím si, že bychom byli úplně slabí a na soupeřky neměli. Kádr je slušný, nadhazovaček máme dost,“ upozorňuje.

Přesto to kunovické softbalistky budou mít v ženské extralize velmi složité.

Favoritů soutěže je totiž daleko víc. Na nejvyšší příčky opět pomýšlejí Ledenice, Joudrs Praha či Eagles Praha, loňský úspěch bude chtít zopakovat Arrows Ostrava, do

horních pater bude směřovat Tempo Praha.

Otazník visí nad nováčky, kterými jsou Kotlářka Praha a SaBaT Praha. „Oba kluby mají bohaté extraligové zkušenosti a také základnu šikovných mladých hráček. Z výpisu hostování a přestupů je navíc zřejmé, že se posilují hráčkami z ostatních pražských celků a v žádném případě nechtějí být v extralize jen na skok,“ všímá si Zedník.

Šnečicím letošní extraligová sezona začíná domácími zápasy na přelomu dubna a května, kdy Kunovská Mlatevňa bude hostit celky Eagles a Tempo Praha.