„Oficiálně ze svazu to ještě potvrzené nemáme, ale vzhledem k tomu, že Velké Meziříčí zrušilo družstvo žen, Kobylisy odmítly postup do MOL ligy a zatím vůbec nevědí, zda budou pokračovat v první lize, na devětadevadesát procent nesestupujeme,“ říká kouč Kunovic Miroslav Slovák.

Navíc další místo v celostátní soutěži možná uvolní Hodonín, který skončil druhý za Kobylisy, a zřejmě se po roce vrátí zpět do společné česko-slovenské soutěže. „Tím by do první ligy šly další týmy z nižší soutěže,“ myslí si Slovák.

Složení soutěží však nechává na svazových činovnících, sám nyní řeší skladbu kádru pro příští soutěžní ročník. Kunovice se letos potýkaly s marodkou a častými absencemi, několik zápasů odehrály téměř bez střídání. „V příští sezoně by nás mohlo být dvanáct až čtrnáct,“ věří známý trenér.

Fotbalisté Strání v posledním domácím zápase letošní sezony podlehli postupujícímu Blansku 1:2.
Pilka se loučil. Strání v domácí derniéře podlehlo postupujícímu Blansku

Kunovice ještě nezahájily letní přípravu, ale už hlásí příchod zajímavých posil. Na Bělinku přichází trenérova dcera Kateřina Slováková, po mateřských povinnostech se k házené vrací také bývalá reprezentantka Michaela Budayová. Vedení slováckého klubu navíc řeší příchod brankářky z nejvyšší soutěže.

„Zatím to není dotažené, takže její jméno ještě neprozradím,“ tají další posilu Slovák.

V týmu by měla setrvat další Andrea Brablcová. „Slíbila mi, že pokud přijdou dvě tři zkušené hráčky, tak bude pokračovat,“ uvedl kunovický kouč, který chce sázet také na odchovankyně a talentované dorostenky.

„Po třech letech se nám podařila zalepit díra a děvčata můžeme využívat i v soutěži dospělých,“ raduje se Slovák. Fanoušci jsou ale zatím opatrní. Poslední sezona se kunovickým házenkářkám výsledkově vůbec nepovedla. Tým se nedokázal po zimní přestávce zvednout z posledního místa a nakonec byl nejhorší.

„Začátek jarní části sezony byl z naší strany docela špatný, ale v závěru jsme se herně i výsledkově zlepšili. Už se na to dalo dívat. Třikrát jsme prohráli pouze o gól,“ vrací se ke smolným duelům Slovák. S druhou polovinou sezony byl i přesto spokojený. „Holky pracovaly poctivě. Jenom škoda, že se nám nepodařilo získat nějaké body,“ dodal kouč, který pokračuje také ve Zlíně, kde společně s týmem přechází mezi starší dorostence.