Těm po domácí výhře 4:0 a 9:8 v prodloužení na Slovácku schází k titulu jediná výhra. „V tom druhém, domácím duelu jsme byli kousíček od vítězství. Proto věřím, že Ledenici ještě můžeme potrápit. Klíčový bude sobotní třetí zápas. Pokud ho zvládneme, může se stát cokoliv,“ je přesvědčený kunovický trenér Pavel Křivák. Třetí zápas finále je na programu zítra v Ledenici, případný čtvrtý duel v neděli od 13.00 na Mlatevni.

Pro Šnečky je už samotný postup do finále obrovský úspěch. „Úvodní duel nám ale vůbec nevyšel. Soupeř nás nepustil do ničeho vážnějšího. Asi se na nás projevila nervozita z prvního finále,“ připouští kouč Křivák.

Před zaplněnou Mlatevnou ale jeho svěřenkyně začaly plnit taktiku proti nadhazovačce Peckové a rázem byl k vidění vyrovnaný souboj. „Holky hrály výborně, ale z obsazených met se nám nedařilo bodovat. Přišlo to právě až v sedmé směně, kdy jsme čtyřmi body srovnali na 7:7. Pak jsme dokonce byli kousíček od výhry, když jejich nadhazovačka přehodila kečra, kterému se ale míček od pletiva odrazil přímo do rukavice a on nám stihl vyautovat ‚vítěznou‘ běžkyni,“ litoval Pavel Křivák. „V prodloužení jsme se nevyvarovali chyby, kterou protivník nekompromisně potrestal. I přese všechno se ale nevzdáváme a jdeme dál bojovat o titul,“ slíbil za kabinu trenér Kunovic.

Ledenice – Kunovice 4:0 a 9:8 prodl.

stav série: 2:0 Kunovice: Veličková, Rampáčková, Slaninková, Mlýnková, Vlčková, Stejskalová, Kubicová, Húsková, Mešťanová, Hlaváčková, Gunišová, Klimplová, Zedníková, Suchánková. (mb, ham)