Z domácích závodníků má největší šanci na zisk medaile Jiří Němec

„Muži budou bojovat o mistrovství Evropy, takže úroveň bude vynikající. Bude to paráda, už se moc těším," nechal se slyšet hlavní organizátor Antonín „Tony" Podškubka.

Na šampionátu budou zastoupení i domácí závodníci. V kategorii masters do 60 kilogramů budou soutěžit Jiří Němec ze Slovácké Slavie Uherské Hradiště a Jan Slovák (T-Gym), v kategorii do 65 let pak Antonín Podškubka a Imrich Oláh (oba T-Gym).

„Největší naději na medaili má jednoznačně Jirka Němec, který je velice slušně připravený. Jsem přesvědčený, že už tu vytouženou medaili konečně získá," řekl Tony Podškubka, podle kterého by se do finále mohl podívat i Jan Slovák.

Předpokládalo se, že Hradiště bude mít zastoupení i mezi muži, jenže Miroslav Juríček (T-Gym) obsadil na mistrovství Moravy až sedmou příčku a právo účasti si nevybojoval. Kvůli zdravotním problémům nemohl absolvovat plnou přípravu David Horňáček, který tak rovněž startovat nebude.

„Na konec jsme zůstali čtyři mušketýři, postradatelní ale také odpadávali, to se nedá nic dělat," pousmál se Tony Podškubka v narážce na plakát mistrovství, který pojal podle filmu Postradatelní, v němž se na jednom plátně sešly takřka všechny hvězdy akčních snímků.

Sobotní program začne v 10 hodin, finále je pak na programu od 15 hodin. Vedle stovky závodníků v kategoriích mužů a masters se ještě představí vozíčkáři, mezi kterými bude hlavní pozornost upřena na Daniela Minstera, pro kterého to budou poslední závody před přestupem 
k profesionálům.

Podle všeho by hradišťský klub kultury mohl být vyprodaný. Pokud zájemci nechtějí spoléhat, že lístky ještě seženou přímo na místě, mohou si je zarezervovat u Moniky Třískové na tel. 774 418 524.

Uherské Hradiště bude hostit Mistrovství České republiky mužů a masters v kulturistice.