Trénovat zřejmě nebude ani extraligové ženy. Veškerou energii a čas chce věnovat přípravě mistrovství Evropy, které se na Mlatevni uskuteční příští rok na přelomu června a července.

„Nastal čas, abych přenechal místo a prostor jiným, aby klub dostal nový impulz. Rekonstrukcí Mlatevni jsme uzavřeli nějakou kapitolu, je čas posunout se dál,“ říká v klidu Pavel Křivák, který na konci ledna oslaví osmačtyřicáté narozeniny.

V klubu působí od jeho počátků, s přestávkami mu spoustu roků šéfoval. Předsedou byl posledních jedenáct let, nyní předal žezlo svému nástupci ve funkci.

„Došel jsem k závěru, že je potřeba si odpočinout, nabrat síly, které budu potřebovat v přípravě na mistrovství Evropy,“ uvedl Křivák.

Prestižní akce se na Slovácku měla konat už letos v létě, kvůli pandemii koronaviru se ale kontinentální šampionát o rok odkládá. „Vzhledem tomu, že se minulý rok nic nekonalo a letošní termínová listina je strašně nabitá, požádala nás Evropská sofballová federace k přesunu mistrovství,“ vysvětluje.

I když se šampionát uskuteční až v roce 2022, termín ani dějiště se ovšem nemění. Na kunovické Mlatevni se bude o titul a medaile bojovat na přelomu června a července. Pro účastníky bude připravena opravená aréna, zrekonstruované hřiště.

„Vybudovali jsme nové zázemí pro sportovce, z mobilních kontejnerů postavili kompletně nový objekt. Na hřišti jsme přebudovali celý prostor střídaček, další hlavní změnou je nové osvětlení, díky kterému můžeme hrát večerní zápasy. Navíc to bylo nutné právě pro pořádání mistrovství Evropy,“ říká Křivák.

Problémem pro nejbližší sezony však může být zajištění rozpočtu. Řadu firem postihla pandemie koronaviru a s ní spojená opatření, šetřit budou města, podniky i jiné instituce.

„Mám z toho obavu, protože se nám nepodařilo sehnat dostatek peněz ani na rekonstrukci, takže jsme museli použít také finance z vlastních rezerv. I dotace od města asi bude v letošním roce nižší než v tom minulém,“ očekává.

Existenční problémy ovšem kunovickému sofballovému klubu, který příští rok oslaví výročí pětatřiceti let od založení, zatím nehrozí. Sportovní stránka už ale nebude věcí Křiváka. Zkušený trenér bude výkony a výsledky šnečic sledovat pouze zpovzdálí.

„V tuto chvíli jsou všechny trenérské pozice pokryté, takže družstva budou fungovat bez mé účasti,“ dodává smířeně.