Mladší žačka Klára Světlíková skončila v konkurenci dvaceti sedmi závodnic ve své kategorii celkově druhá, když byla po krátkém programu průběžně čtvrtá. „Klárka zajela dobře krátký program, ale chyběla jí jiskra a radost ze závodění. Volnou pak jela po závodnici, která byla průběžně první, takže byla hodně nervózní, byl problém ji uklidnit, ale nakonec zajela svou jízdu výborně a celkově si o dvě místa polepšila,“ popsala průběh závodu spokojená trenérka Vladimíra Mazurková.

Starší ze sester Světlíkových Tereza obsadila v Orlové v kategorii juniorek celkové 3. místo. Tato pozice jí patřila už po krátkém programu, parádní volnou jízdou bronzovou příčku jen potvrdila. „Zajela si osobní rekord 89,38 bodu,“ pochválila svěřenkyni své sestry Svatavy zastupující trenérka Vladimíra Mazurková, která ale naopak nebyla spokojena s jejím vystoupením v krátkém programu. „To se mi vůbec nelíbilo, mohla zajet daleko lépe. Ve volné ale pak zabrala, zvládla všechny skoky a udržela si třetí místo,“ dodala.

Další želízko v ohni měla Slovácká rovněž v kategorii juniorek v osobě Eriky Hanákové. Ta si nakonec rovněž vytvořila osobní rekord, který teď má hodnotu 74,87 bodu, a obsadila 6. místo. Po krátkém programu jí patřila devátá pozice, volnou jízdou své umístění ale o tři příčky vylepšila. „Erika sama nebyla se svým výkonem v krátkém programu spokojená, s čímž souhlasím. Dokázala ale zabojovat a zajela čtvrtou nejlepší volnou jízdu, což ji celkově posunulo na šestou příčku,“ konstatovala Mazurková.

Bohužel ani osobní rekord ve volné jízdě nestačil ke splnění nominačního limitu na mistrovství ČR, který má hodnotu 77 bodů. „S Erikou jsme se dohodly, že ještě zabere, zapracuje na kondičce a limit udělá. Má ještě dost času a závodů před sebou, věřím, že to do jara, kdy se jede republika, zvládne,“ vysvětlila Vladimíra Mazurková.

Celkově se hradišťské závodnice průběžně pohybují v žebříčku Českého poháru takto: mezi juniorkami patří Tereze Světlíkové 9. místo, Erika Hanáková se drží na 16. příčce. Klára Světlíková je v kategorii mladších žaček na průběžné 3. pozici.

Krasobruslařky mají před sebou ještě před vánočními svátky závody v Kopřivnici a hned v lednu další v Břeclavi. Do boje se chystají také nejmladší naděje hradišťského krasobruslení. „S nováčky, kteří trénují v náboru zařazeném do závodního družstva necelé tři měsíce, bych ráda jela hned na začátku ledna na testy do Frýdku-Místku, aby měli splněno a pomalu si zvykali na závodní prostředí,“ dívá se na plány do blízké budoucnosti Vlaďka Mazurková.

Ilona Šimečková