„Klárka jela svůj krátký program jako pátá z šestadvaceti závodnic, volnou jízdou pak ukončovala závod a celkově skončila třetí. Ve volné neskočila kombinaci dvou dvojitých skoků, takže přišla o body. Určitě budeme dál trénovat piruety, ale i tak byl Klárčin výkon velmi dobrý,“ zhodnotila výsledek trenérka Vladimíra Mazurková.

V nedělním závodě měl krasobruslařský klub SK KRASO Uherské Hradiště rovněž své želízko v ohni – nejmladšího žáka Břetislava Španěla, který obsadil konečné sedmé místo. „Břeťa podal lepší výkon než na předchozích závodech v Břeclavi, což se odrazilo i na vyšším výsledném bodovém ohodnocení, přestože jeho výkon poznamenaly pády, při axelu a při kombinované piruetě. Budeme muset důsledně trénovat jak prvky, tak celkový dojem,“ poznamenala k výkonu mladého krasobruslaře Mazurková.

Uherskohradišťský klub SK KRASO pořádá 7.–8. února šestadvacátý ročník závodů Slovácký džbánek. „Obvykle jsou závody plánovány na první nebo druhý víkend v březnu, letos jsme je ale kvůli mistrovství České republiky museli posunout už na začátek února,“ vysvětluje netradiční termín Mazurková a dodává, že Džbánek jsou poslední závody před mistrovstvím republiky a pro závodníky poslední možnost, jak získat body do žebříčku, který se před MČR uzavře.

Ilona Šimečková