Tenisté kategorií U12, U14 a U18 sehráli přátelská utkání na dvacítce kurtů v TK Uherské Hradiště a v areálech Tenis Slovácko Na Vyhlídce v Uherském Hradišti a ve Sportparku Rybníček ve Starém Městě.

„Celá akce byla organizačně velmi náročná, kromě více než devadesáti dětí s nimi přicestovali i trenéři, funkcionáři a rodiče, celkově jsme tady měli více než 150 hostů i domácích. Vše se nám ale podařilo zvládnout na výbornou,“ prohlásil člen představenstva Krajské tenisové akademie a prezident klubu Tenis Slovácko David Mišťúrik.

Celou akci spolufinancoval Visegradský fond, záštitu poskytl starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha. Osobně se jí zúčastnil i Miroslav Mečíř, předseda Slovenského tenisového svazu a olympijský vítěz v tenise.

Setkání by se nemohlo uskutečnit bez podpory Zlínského kraje. Svojí osobní účastí akci podpořili člen Rady Zlínského kraje Jiří Jaroš a náměstek hejtmana Zlínského kraje David Vychytil.

„Rozvíjení sportu u dětí je pro nás zásadním tématem. Chceme dále podporovat model krajských akademií v nejrůznějších sportovních odvětvích,“ řekl Jiří Jaroš.

„Krajská tenisová akademie nám svým dlouhodobým působením i touto poslední skvělou akcí ukazuje, že to je správná cesta,“ doplnil David Vychytil.

Starší žáci z klubu Tenis Slovácko postoupili na mistrovství České republiky do Rakovníka.
Tenisté ze Slovácka vyhráli žákovskou ligu a postoupili na mistrovství republiky

V kategoriích U18 a U14 se shodně nejlépe dařilo Krajské tenisové akademii, druhé místo obsadili Slováci a třetí Maďarsko. V kategorii U12 prvenství získal Zapadoslovenský tenisový svaz, druhé místo získala Krajská tenisová akademie Zlín a třetí Maďarsko.

Putovní pohár za celkové vítězství získala Krajská tenisová akademie Zlínského kraje.

Kromě tenisových utkání čekala na účastníky i zábava. Prohlédli si Živou vodu, Stezku praturů a Archeoskanzen na Modré i velehradskou baziliku. Nechyběl ani společný raut a večerní diskotéka. Spokojenost se setkáním vyjádřili i zahraniční účastníci.

„Setkání má velký přínos pro všechny děti, poměřily síly a vytvořily přátelství, takže akci nelze hodnotit jinak než pozitivně. Důležité ale bylo i pro trenéry, vyměnili si názory na trénování, protože každá země vede tréninky jinak, a vzájemně se inspirovali. Příští rok přátelské setkání tří zemí hostíme my a laťka je nastavena hodně vysoko,“ uvedl s úsměvem sekretář Západoslovenského tenisového svazu Peter Szőllősy.

Krajská tenisová akademie Zlínského kraje byla založena v roce 2022 za účelem vyhledávání talentovaných dětí a mládeže v Zlínském kraji, jejich zapojení do tréninkového procesu, materiální a odborné podpory a systematické přípravy nejlepších tenistů ve Zlínském kraji. 

U zrodu Krajské tenisové akademie Zlínského kraje stály tři kluby: Tenisový klub Zlín z.s., Tenisový klub DEZA Valašské Meziříčí, Tenisový klub TENIS SLOVÁCKO a především Zlínský kraj jakožto hlavní partner akademie.

Dalšími zapojenými kluby jsou TJ Zbrojovka Vsetín, TC Bajda Kroměříž, TJ Jiskra Otrokovice a ostatní tenisové kluby ve Zlínském kraji.

V současné době eviduje akademie více než šedesát hráčů z celého Zlínského kraje.