„Kvůli vývoji situace s virovou nákazou ještě před přijetím opatření ze stran vládních orgánů bylo rozhodnuto zůstat v domácích, drsnějších klimatických podmínkách, kdy dokonce po část přípravy nefungovalo v loděnici topení, museli dvanáctiletí a starší hodně zatínat zuby,“ řekl Deníku šéftrenér oddílu kanoistiky a předseda TJ Ostrožská Nová Ves Vít Pjajčík.

O poznání přijatelnější počasí k náročnému tréninku měl Jiří Zalubil, trénující s kanoistickou skupinkou pražské Dukly v Kalifornii (Newport Beach), kam se vydal už po třetí. Hodiny tvrdé a práce a odříkání si kanoisté zpestřili návštěvou světoznámého výrobce brýlí Oaklay.

„Kajakář Jakub Mlčoch se snaží v Praze skloubit sportovní přípravu se studiem medicíny. Mimo to ještě organizuje a nastupuje k hokejovým kláním pod hlavičkou Motol Pelicans,“ doplnil Vít Pjajčík.

Několik závodníků, jimž už mládežnická léta skončila (Ondřej Váverka, Jan Pojezný, Michal Pjajčík, Filip  Krušina a další) se podle Víta Pjajčíka připojuje k tréninkům organizovaným SK dračí lodě Ostrožská Nová Ves, aby tak navázali na svoji dosavadní sportovní kariéru.