Kolaja po dosažení devíti let poskočil mezi ostřílené závodníky do kategorie 65 ccm, kde se utkávají kluci od 9 do 12 let. „Bylo jasné, že se v letošní sezoně budeme především učit a na vítězství, na která jsme byli zvyklí z předchozích sezon, si budeme muset počkat. Jsme ale příjemně překvapení, že mladý se rychlosti starších a zkušenějších soupeřů přizpůsobuje poměrně rychle,“ říká Kolaja starší.

Své možnosti naznačil Kolaja hned v prvním závodě mistrovství Moravy v Bílovci, kde se dokonce v jedné jízdě po startu dvě kola proháněl v čele startovního pole. „Postupně se snaží zrychlovat, na konci sezony se mohou o tři roky starší kluci bát,“ usmívá se otec nadějného motokrosaře.

Po dvou závodech patří Kolajovi na MM Slovenska průběžné 12. místo, na Moravě je o čtyři příčky výš. „Taťka mi říká: učit se, učit se. Je to paráda, nic se ode mě nečeká, můžu jen mile překvapit. Ne že bych se flákal, ale kluci jsou větší a zkušenější. Už příští rok se ale chci prát o každý bod do celkového hodnocení.,“ plánuje malý závodník.

„Na závěr bych chtěl poděkovat za podporu našim sponzorům i nadaci Děti-kultura-sport, kteří nám umožňují rozvíjet talent našeho malého závodníka,“ dodal Kolaja starší.