Jedenáctiletý závodník byl však po závodech rozmrzelý. „Věděl jsem, že reálně mám na čtvrté až šesté místo, to se mi však povedlo jen v poslední jízdě. Bohužel se mi na trati nevyhnuly problémy. Už po první jízdě jsem si musel nechat vypláchnout u doktora oko, neboť se mi tam po pádu dostal přes brýle písek. Moc jsem toho neviděl a docela to řezalo,“ povídal Petr Kolaja mladší.

V Pánově u Hodonína se jely dva tréninky a poté tři ostré rozjíďky. Bylo jasné, že velkou roli bude hrát fyzička, neboť se jelo na 10 minut + 2 kola, což byl na písečné trati pořádný „záhul“. V kvalifikaci si Kolaja vyjel osmé místo a po startu první jízdy byl šestý. Pak se pohyboval na páté pozici, útok v posledním kole na jezdce před ním se mu ale stal osudným. Oba spadli a nakonec z toho bylo jen deváté místo.

„Druhá jízda měla podobný průběh. V dramatickém závěru ale Peťa za sebou dokázal udržet vítěze první jízdy, čtrnáctiletého Tomáše Osičku, a udržel osmou příčku,“ těšilo Petra Kolaju staršího, otce mladého jezdce.

Třetí jízda pak konečně vyšla Kolajovi podle představ. Po ne moc dobrém startu se sice musel dotahovat až z devátého místa, po stíhací jízdě ale nakonec dojel do cíle jako pátý. „V poslední jízdě šlo o to, kdo vydrží a bude mít dost sil,“ poznamenal mladý motokrosař.

„Ukázalo se, že jsme připravení dobře. Na borce, kteří tuto kategorii okupují již třetím či čtvrtým rokem, mít ještě asi nebudeme, ale i tak si myslím, že Peťa občas vystrčí drápky a i těmto dravcům ukáže záda,“ uzavřel Kolaja starší.