Jako první se osmiletý závodník zúčastnil dalšího závodu seriálu Gold Fren Cup, který se jel ve Vranově u Brna. Na start závodu se postavilo čtyřiadvacet jezdců ve třech kategoriích 50, 65 a 85 ccm. „V tomto seriálu jedou všechny třídy dohromady, což je zejména pro méně zdatné jezdce padesátek docela nebezpečné,“ informoval Petr Kolaja starší, otec, trenér a mechanik v jedné osobě. Trať se totiž jako obvykle pro „padesátky“ nezkracuje, a tak malí závodníci museli absolvovat celý Vranovský žlab. „Kdo tuto trať zná, ví, jak je náročná. Výjezdy a sjezdy jsou dlouhé a prudké, velké tobogány musí kluci při nájezdech do kopce projet s plynem,“ popsal hlavní nesnáze na trati Kolaja starší.

Jeho slova se potvrdila už při trénincích, při nichž nebyla nouze o pády, někteří malí borci trať ani neobjeli. Ne tak Kolaja. V první jízdě se po startu usadil na osmé pozici a v souboji s jezdci na motocyklech 65 ccm nakonec uhájil skvělou celkovou 10. příčku. Svou kategorii padesátek s přehledem vyhrál, když druhý v pořadí skončil celkově až na 17. místě. „Vzhledem k členitosti trati a obrovské výhodě silnějších motorek to byl skvělý výkon,“ vysloužil si talent z Květné pochvalu od svého otce. Druhá jízda pak v podstatě kopírovala první, Kolaja sice klesl o dvě příčky, prvenství ve své třídě však bez problémů uhájil.
Při druhém podniku mistrovství Moravy v Budišově nad Budišovkou se opakoval scénář z předchozích závodů. Ihned od startu viděli soupeři pouze Kolajova záda, který si vybudoval dostatečný náskok, a pak už jen taktickou jízdou šetřil síly na závod pětašedesátek. „Byl jsem docela vyčerpaný ale jel jsem podle rad a příkazů trenéra klidně a technicky,“ svěřil se po závodě Kolaja mladší.

V této kategorii totiž mladému motokrosaři nejde o umístění ani o body, cílem je důkladně poznat stroj a získat zkušenosti mezi jezdci, kteří jsou vesměs o 2–4 roky starší.