Do Hradce se sjela krasobruslařská mládež z celé republiky. Klára Světlíková v kategorii žaček čelila kompletní české špičce. Celou konkurenci třiceti závodnic ale převálcovala a zvítězila o šest bodů před Barborou Ksandrovou z USK Praha, o další tři body zpět skončila Eliška Pavlasová, závodící za HC Rebel Havlíčkův Brod.

„Měla bych být spokojená, protože Klára vedla už po krátkém programu. Jenže moje nároky na ni jsou větší. Pracujeme na rozvoji psychické přípravy, a to se zde ještě neprojevilo. Podle mého byl krátký program hodně soustředěný a svázaný. Klára umí zajet mnohem výrazněji. Plný počet závodnic se sešel poprvé v této sezoně a může se stát, že v dalších soutěžích se již nesejde. Pro žebříček Českého poháru by vyhrát tento závod znamenalo navýšení bodů a posun na průběžné první místo. S tímto psychickým tlakem nastupovat do závodu nebylo vůbec jednoduché, proto možná ta svázanost,“ hledala vysvětlení pro ne zcela optimální první část závodu hradišťská trenérka Svatava Mazurková.

Její svěřenkyně jí všechno vynahradila ve volné jízdě. „S Klárou jsme celou jízdu rozebraly a po odpoledním odpočinku nastoupila k volné jízdě. Tady už působila jako vyměněná. Na rozjížďce byla plná elánu, který po úspěšném předvedení trojitého salchowa ještě narostl. Tak si představuji vítěznou jízdu,“chválila Světlíkovou její trenérka.