„Když jsme s manažerkou golfového klubu paní Prchlíkovou řešili běžné věci ohledně tréninků mládeže, tak přišla řeč i na tuto soutěž. Společně jsme dospěly k závěru, že bych se mohla do soutěže přihlásit, a tím i reprezentovat náš klub,“ vysvětluje svoji účast na prestižní akci mladá kráska ze Slovácka.

Jejím cílem je probojovat se na závěrečný galavečer. Dostat se až na slavnostní akci ovšem nebude vůbec jednoduché.

Vždyť do finále postupují první tři dívky s nejvyšším počtem hlasů z hlasování na internetových stránkách Missgolf.cz, dále pak první tři dívky podle umístění na turnaji Miss Golf.

Zbývající finalistky následně vybere odborná porota, ve která je třeba i známá televizní moderátorka Lucie Borhyová. „Miss Golf je moje první soutěž krásy. Zkušenost s žádnou jinou nemám,“ přiznává Nováková.

Účast na akci bere jako příjemné zpestření podivné sezony.

„Neřekla bych, že bych od soutěže něco očekávala, ale je to pro mě spíše nová zkušenost,“ říká.

Momentálně se hlavně věnuje přípravě na maturitní zkoušku. Rovněž se ale v době pandemie pečlivě připravovala na práci s dětmi, kterým jako trenérka pomáhá dělat první krůčky v jejich golfové kariéře. „S chlapci a dívkami mě to hodně baví. Taky mám ale dospělé klienty, kteří se seznamují s golfem. Tato činnost mě hodně naplňuje a dělá mně radost. Těší mě, když sleduji pokroky,“ líčí.

Kvůli obnovenému zranění lokte, se kterým laboruje poslední rok a půl, se nemůže až tolik věnovat vlastní přípravě. V březnu a dubnu tak hlavně odpočívala a čekala, až se nepřehledná situace uklidní a všichni se zase vrátí na hřiště. „Určitě by se mi ale ulevilo více, kdyby mě neomezoval zdravotní problém,“ uvedla Nováková.

Čtyřiatřicetiletý Bronislav Šálek (na snímku v červeném dresu) povede v nové sezoně fotbalisty Uherského Ostrohu.
Šálek připouští návrat z Rakouska. Hrajícím trenérem ale nebude

Devatenáctiletá hráčka a trenérka nyní podstupuje léčbu. Na konci května ji navíc čeká nevyhnutelná operace. Na extraligovou sezonu, která by se měla se zpožděním rozjet, chce být co nejlépe připravená.

„Chceme s holkami dobře reprezentovat náš klub v nejvyšší golfové soutěži družstev žen, po které jsme tak dlouho toužily. To je pro mě pro tuto sezonu nejdůležitější,“ říká.

Pokud to zdraví dovolí, chtěla by se rodačka z Uherského Hradiště zúčastnit také některého z většího republikového turnaje.

„A taky se budu věnovat dětem a začínajícím golfistům z řad dospělých,“ hlásí.

Kvůli celosvětové pandemii i nepříjemnému zranění přišla o pár turnajů jak v Česku, tak i na sousedním Slovensku, kde reprezentuje golfový klub Skalica. Právě na Záhoří se také připravuje pod taktovkou svého osobního profesionálního trenéra Tomáše Becka.

Někdejší hodonínský futsalista a fotbalista patří stejně jako ex-zlínský brankář Aleš Kořínek mezi výtečné profesionální hráče a má i mezinárodní zkušenosti.

„V mých golfových začátcích mě doprovázel trenér Aleš Macháček, který je nyní našim extraligovým mentorem. Nyní už pár let trénuji právě s Tomášem Beckem. V tuto chvíli se s ním v této těžké situaci radím o svém zdravotním stavu,“ přiznává.

Právě vleklé problémy s loktem brzdí slušně rozjetou kariéru nadané hráčky ze Slovácka. Vždyť Nováková se v minulých sezonách nesčetněkrát umístila mezi prvními třemi hráčky. Dva roky po sobě se stala mistryní domácího golfového klubu. Dařilo se jí také v soutěžích družstev. Třeba na Slovensku kralovala se svojí nejlepší kamarádkou a taky spoluhráčkou Barborou Bujákovou. Za největší úspěch však považuje postup s ženami Uherského Hradiště do ženské golfové extraligy.

Trenér Dolního Němčí Petr Kadlček
Dokud budeme mít svoje kluky, posily shánět nebudeme, tvrdí trenér Dolního Němčí