Nejlepší sportovkyně Kunovic za rok 2019 na rozdíl od jiných fotbalistů, hokejistů či dalších závodníků nenaříká ani si nestěžuje.

Současnou situaci ohledně pandemie jako vystudovaná zdravotní sestra bere naprosto vážně a nic nepodceňuje. „Opatření jsou podle mne adekvátní situaci. A když je občané budou dodržovat, tak věřím, že se opět vrátíme na hrací plochy,“ pronesla Grabcová.

I ve složitém období zůstává optimistkou. Věří, že se do konce roku 2020 ještě vrátí na palubovky a zahraje si házenou. „Ale nyní je to všechno ve hvězdách,“ ví dobře.

Kunovice v přerušené sezoně zůstávající na sedmém místě. Svěřenkyně trenéra Slováka všechny body uhrály venku. Doma naopak neuspěly ani jednou. „Začátek sezony nebyl úplně podle našich představ. Mohly jsme odevzdat lepší výkon. Uvidíme, jak se s tím popereme pozbytek ročníku,“ uvedla elitní prvoligová kanonýrka.

Také ona souhlasí s názorem, že kunovickým házenkářkám pomohlo sloučení s Ostravou – Zábřehem. „Myslím, že to byl dobrý krok. Holky jsou tam šikovné, tak snad nám to pomůže k ještě lepším výkonům,“ doufá Grabcová.

I když si v minulosti zahrála i za dorosteneckou a juniorskou reprezentaci, nyní jde házená stranou. Mladá sportovkyně nyní pracuje jako zdravotní sestra na zubní klinice doktorky Dufkové v rodném Veselí nad Moravou. „V práci jsem každý den kromě víkendů,“ hlásí.

„Na starosti mám toho spousty, ale hlavní náplní je asistence při výkonu,“ přidává. Ve volných chvílích se věnuje rodině, přítelovi, kamarádům a čtyřnohému mazlíčkovi. Taky správně regeneruje, aby se po nepříjemném zranění vrátila zpátky k házené.