Nejúspěšnější benjamínkou se loni stala dvanáctiletá Ema Vymazalová z Rajhradu, nováčkem roku byl třináctiletý kajakář Tobiáš Dostál a posádkou roku loni žákovský deblkajak Štěpán Janoška - Dalimil Knotek.

Naděje slováckého klubu byli ocenění v kinosále Ostrožské Nové Vsi, kde se v sobotu uskutečnilo výroční setkání tamního oddílu kanoistiky.

Organizátoři Novoveského přespoláku odložili závod a místo něj narychlo svolali výroční setkání, kterého se zúčastnilo takřka sedm desítek osob. Foto: Kateřina PjajčíkováOrganizátoři Novoveského přespoláku odložili závod a místo něj narychlo svolali výroční setkání, kterého se zúčastnilo takřka sedm desítek osob. Foto: Kateřina PjajčíkováZdroj: Deník/Libor Kopl

„Toto se uskutečnilo po dvouleté odmlce způsobené vládními nařízeními místo plánovaného Novoveského přespoláku,“ uvedl šéf a trenér TJ Ostrožská Nová Ves Vít Pjajčík.

Známý funkcionář se společně s kolegy kvůli nevlídnému počasí rozhodl odložit pětačtyřicátý ročník Novoveského přespoláku na velikonoční neděli a místo něj narychlo svolali výroční setkání, kterého se zúčastnilo takřka sedm desítek osob.

„Součástí bilancování činnosti a plánování nové sezóny bylo i vyhlášení nejlepších závodníků uplynulé sezóny,“ říká Pjajčík.

Volejbalisté VSK Staré Město v sezoně 2019/2020.
Staroměstští volejbalisté po dvou porážkách už vyhlížejí baráž o první ligu

Rychlostní kanoistika se na Slovácku těší velkému zájmu.

„Ačkoliv příprava na vodě se teprve rozjíždí, na hladině jezera Čtverec se uplynulý týden během jediného odpoledního tréninku vystřídalo na padesát pádlujících, což je úctyhodné číslo řadící Ostrožskou Novou Ves mezi nejpočetnější oddíly a kluby věnující se tomuto sportovnímu odvětví v republice,“ chlubí se Pjajčík.

Nejvýznamnějšími podporovateli spolku s dvoumilionovým ročním rozpočtem jsou Obec Ostrožská Nová Ves, Český Svaz Kanoistů, Národní sportovní agentura a Zlínský kraj.

Prvním závodem sezóny bude pro rychlostní kanoisty nakonec 9.dubna Brněnský dvoukilák na Svratce v moravské metropoli.