„Pro Kláru byla v juniorské kategorii hlavní disciplínou deblkanoe, tudíž přechod mezi ženy je pro ni ještě složitější,“ říká trenér a šéf slováckého klubu Vít Pjajčík.

Zatímco olympijské dvoustovce dominovaly Kanaďanky, ostatním tratím na singlkanoích domácí maďarské závodnice.

Mezi medailistky se na nejdelších distancích dokázala dvakrát prosadit Studničkové reprezentační kolegyně Martina Malíková.

Bronzová juniorka z loňského evropského šampionátu Studničková bude mít další mezinárodní příležitost po druhém nominačním závodě v Račicích, a sice na světovém poháru v polské Poznani, kde ji doprovodí také kajakář Ondřej Prchlík.

Skupina benjamínků (12ti letí a mladší) absolvovala další pohárový závod - tentokráte na Pastvinské přehradě. Z Orlických hor přivezla sedm medailových umístnění.

Na zlínské Vršavě se v úterý uskutečnilo krajské finále McDonald’s Cupu 2024.
McDonald’s Cup: slaví ZŠ Sportovní Uherské Hradiště a ZŠ Slovenská Zlín

Zvítězil Daniel Plevák, stříbrné medaile vybojovaly Julie Straková a Zuzana Uvírová, bronz pak Daniel Plevák, dvakrát Jakub Kusák a Matěj Stolařík.

Od pátku do neděle budou rychlostní kanoisté opět závodit v Račicích.

„Květnový nominační závod bude rozhodovat o složení reprezentačních družstev dospělých a do 23ti let pro mistrovství Evropy v Szegedu, ME do 23ti let v Bratislavě a potažmo pro MS U23 v Plovdivu. Rovněž bude důležitý pro nominaci na srpnový světový šampionát v neolympiských disciplínách v uzbeckém Samarkandu,“ upozorňuje Pjajčík.

V úterý se zástupci oddílu kanoistiky zúčastnili vyhlášení tradiční ankety Sportovec Zlínského kraje za rok 2023.

Nebývalé zastoupení měla ve zlínském kongresovém centru loděnice v Ostrožské Nové Vsi. Juniorskou kategorii ovládl kajakář Ondřej Prchlík, loňský mistr Evropy a vicemistr světa na čtyřkajaku.

V Top 10 dospělých byl kanoista Jiří Zalubil, mistr Evropy do 23ti let na deblkanoi, mezi třemi nominovanými družstvy dračí loď ONV-BOX!

A to se nedostalo na bronzovou kanoistku z MEJ Kláru Studničkovou či trenéra Víta Pjajčíka.

A aby toho nebylo málo, vítězný tým tvořily fotbalistky FC Slovácko, v jehož vedení působí kanoista Petr Pojezný.