Do Kojetína se za fantastického počasí sjeli zástupci moravských klubů a slovenského Trenčína. Jako první z Novoveských najeli na start benjamínci Filip Hatlák a Jakub Mlčoch na minikajacích. Trať dlouhou dva kilometry absolvovali na řece Moravě nejrychleji Slováci, třetí dojel hranický Jakub Zavřel, Hatlák skončil čtvrtý, Mlčoch pátý. Oba borci ze Slovácka si vše vynahradili na deblkajaku, když nečekaně porazili trenčínskou posádku a zvítězili.

Nejúspěšnější závodnicí O. N. Vsi se stala třináctiletá žačka Klára Dálnicová, která brala bronz na pětikilometrové trati v závodě singlkajaků i deblkajaků (spolu s hranickou Perůtkovou). Na kanoi si zapádloval trenér Pjajčík, který však nebral svůj výkon příliš vážně a své účinkování v závodě veteránů hodnotil jako příjemnou projížďku po hladině moravského „veletoku“.

Teď o víkendu se rychlostní kanoisté vydají do Prahy, kde je čeká Mistrovství České republiky na dlouhých tratích. Z novoveských, mimo účastníků kojetínského klání, se na Vltavě se startem a cílem u Stadionu vodních sportů (na Císařské louce) představí sourozenci Martin a Monika Machovi a kanoista Martin Valný. Šampionát je zároveň úvodním dílem Českého poháru.