Juniorská reprezentantka Monika Machová, čtvrtá z juniorského ME v Bělehradě, absolvovala tratě 500 m, 1000 m a 3 km. V žákovských kategoriích startovali na pětistovce a tříkiláku Martin Mach a Klára Silnicová, šestice benjamínků Hatlák, Nikl, Pjajčík, Mlčoch, Zalubilová, Pjajčíková jela rovněž 500 m a 2 km. Krátké tratě (500 a 1000 m) byly vypsány jak pro singlové, tak deblové disciplíny, dlouhé (2 km a 3 km) jen pro jednotlivce.

Novoveská výprava přivezla z královského města třináct medailových umístění. Mezi vítěze se zapsali Monika Machová (2x na deblkajaku, další tři cenné kovy získala v individuálních startech), Martin Mach byl zlatý třikrát, opět vyhrál vše, co se dalo, Kateřina Pjajčíková (1x, k tomu přidala další dvě medaile, jednu spolu s Karlou Zalubilovou na deblkajaku) a Jakub Mlčoch (1x). Kromě Zalubilové, která uspěla i na dvou kilometrech na mK1 si pro medaili ještě dopádloval Filip Nikl.

O tomto víkendu se sedmička závodníků Ostrožské Nové Vsi Machová, Mach, Silnicová, Nikl, Hatlák, Mlčoch, Zalubilová pod vedením tandemu Pjajčík - Mlčoch představí ve východních Čechách na již tradičním dvojzávodu na Labi. V sobotu je na progamu Černožický kilometr, v neděli pak Pohár Sezemic.