To je výčet kanoistů z Ostrožské Nové Vsi, kteří ve druhém závodě Českého poháru v Sedlčanech dohromady nasbírali 14 medailových umístnění. „Je to o osm více než jsme získali ve stejném závodě před rokem, takže jsme samozřejmě spokojení,“ šibalsky se usmíval trenér Vít Pjajčík.

Nejúspěšnějším novoveským sběratelem cenných kovů se v Sedlčanech podle předpokladů stal osmnáctiletý juniorský reprezentant Martin Mach, jenž triumfoval spolu s pražským Dostálem na deblkajaku a na singlkajaku přidal stříbro (3 km) a bronz (200 m).
Šestnáctiletý dorostenec Filip Nikl potvrdil spolu s Dostálovým klubovým kolegou Antošem, že jejich republikový titul z Ústí nad Labem nebyl náhodný. „Ani oni nenašli na sedlčanské přehradě přemožitele a vyhráli na deblkajaku jak sprint, tak pětistovku. Dalšími dvěma bronzy z obou krátkých tratí Nikl naznačil i solidní individuální výkonnost,“ poznamenal Pjajčík.

O tři medaile se nečekaně postarala jeho dcera, ještě ne patnáctiletá dorostenka Kateřina Pjajčíková. V singlových soubojích zaskočila nejednu o rok starší soupeřku. „O jejím druhém místě na dvoustovce rozhodla až cílová kamera. Odstup za olympijskou nadějí Barborou Petrovičovou z Dynama Pardubice byl takřka nerozpoznatelný,“ litoval trenér.

Spolu s Karlou Zalubilou novoveské kajakářky úspěšně konkurovaly ostatním deblům a po obou jízdách vystoupily na bednu. Ve finále na 500 m dojely třetí, na 200 m jim cílová kamera přiřkla dokonce stříbro s nepříliš velkým odstupem na vítěznou posádku Voženílková–Slivanská (Sprata Praha-Poděbrady).

Juniorka Klára Silnicová se na K2 poprvé představila s novou spolujezdkyní Michaelou Chmelovou z Vyškova. Premiéra přinesla studentkám pardubického sportovního gymnázia dva bronzy. Dalším překvapením byla stříbrná medaile třináctiletého žáka Davida Janíka, který se z kajaku opět vrátil do kánoe. „Na poslední chvíli vytvořil dvojici s o rok starším Tomášem Millerem z Jablonce nad Nisou a ačkoliv oba kanoisté pádlují na levou stranu a jeli tzv. kanadu, dočkali se úspěchu,“ prozradil zajímavost Vít Pjajčík.
Z dalších závodníků Ostrožské Nové Vsi bylo pro hokejistu Jakuba Mlčocha nejlepší 16. místo na pětistovce mezi dorostenci, pro žáky Jakuba Mazura a Michala Giraška 10. příčka na deblkajaku (500 m). Václav Dušek se mezi žáky zapsal do výsledků 37. pozicí na třech kilometrech, žačce Adéle Janoškové se nejvíce dařilo na nejkratší trati, kde obsadila jedenácté místo. Benjamínek Jiří Zalubil byl mimo jiného čtvrtý na pětistovce, o příčku za ním dojel nejmladší závodník z Buchlova Daniel Žaludek.

(vp)