Pět medailí, z toho tři zlaté, získala Monika Machová, její bratr Martin přidal další čtyři cenné kovy, tři z nich byly nejcennější. Machová si zároveň vyjela nominaci na červnovou regatu v německé Bochumi.

Na druhém závodě Českého poháru se představilo celkem osm novoveských závodníků. Na dvoustovce se dařilo bývalému reprezentantovi Bohumilovi Kusákovi, který obsadil čtvrté místo na deblkajaku a páté na singlkajaku. Nejlepší umístnění nejmladších kajakářů na trati 2000 m – 10. místo deblkajak Filip Hatlák a Jakub Mlčoch, 17. místo Filip Nikl (K2), žačka Klára Silnicová dojela na tříkilometrové trati 27., kanoistovi Martinovi Valnému se mezi nejlepší nepodařilo probojovat.

Již tento víkend 16.–17. června čeká vodáky mezinárodní regata v Bochumi (Německo), kde se představí i Monika Machová, a závod Českého poháru a Evropského poháru dračích lodí v Praze. O týden později (23.–24. 6.) se v Račicích uskuteční II. nominační závod a 3. závod Českého poháru, kde se pojede o nominace na ME a MS juniorů.