„Nejdříve na čtyřkanoi obsadili šestou příčku a následně na deblkanoi, když se dokázali probojovat do finále závodu, v němž je co by osmé dělilo od čtvrtého místa pouhých čtyřiadvacet setin vteřiny,“ upozorňuje trenér a předseda klubu TJ Ostrožská Nová Ves Vít Pjajčík. 

Z úspěchu odchovance má velkou radost. Zároveň připomíná, že jezero Bagskvaerd není pro příznivce oddílu kanoistiky TJ Ostrožská Nová Ves neznámým pojmem. Před osmnácti lety tam totiž sahal po medaili kajakář Petr Hruška. Na kilometru skončili spolu s Reném Kučerou čtvrtí, na „desítce“ osmí.

Česká výprava si z mistrovství světa v Kodani vedle dvou medailí Martina Fuksy odváží ještě bronz čtyřkajaku Jakub Špicar, Daniel Havel, Jan Vorel a Radek Šlouf na pětistovce. Reprezentačního trenéra Pavla Hottmara nejvíce potěšila řada finálových účastí mladých závodníků. „Ukázali, že se přiblížili světové špičce. To je hlavně pro ně samotné a jejich trenéry velké povzbuzení do budoucna. Je vidět, že máme šanci za dva roky na kvalifikace na olympijské hry do Paříže," uvedl v tiskové zprávě.

Právě pětisetmetrová trať bude olympijskou tratí na příštích hrách v Paříži.

Kanoista Jiří Zalubil absolvoval své premiérové starty na světovém šampionátu dospělých v Kodani Foto: TJ Ostrožská Nová VesKanoista Jiří Zalubil absolvoval své premiérové starty na světovém šampionátu dospělých v Kodani Foto: TJ Ostrožská Nová VesZdroj: Deník/Libor Kopl

O víkendu se dařilo i rychlostním kanoistům Ostrožské Nové Vsi, kteří si z mistrovství České republiky na dlouhých tratích přivezli pět medailí.

V předposledním závodu závodě Českého poháru, který se konal na Pastvinských přehradách, získali cenné kovy šestnáctiletá kanoistka Klára Studničková (stříbro), deblkanoe Simona Andrýsková-Klára Studničková (stříbro), žákovský deblkajak Štěpán Janoška - Dalimil Knotek (bronz), sedmnáctiletý kanoista Jan Pavlíček na deblkanoi spolu s plzeňským Fojtíkem (bronz) a dvanáctiletá kajakářka Tereza Studničková na minikajaku (bronz).

Následující víkend se v Týně nad Vltavou koná poslední závod Českého poháru.