Oddíloví kolegové z TJ Ostrožská Nová Ves sice na nejmladší závodnici nenavázali, ale na vyhlášeném kanále předvedli nejen řadu pěkných výkonů, ale vylepšili si rovněž dosavadní zajeté časy.

Trenér Vít Pjajčík byl hlavně rád, že se druhý náhradní závod Českého poháru mládeže vůbec uskutečnil.

„Jako husarský kousek možno v současné situaci označit bezproblémové uspořádání závěrečného celostátního dílu Českého poháru na krátkých tratích v Račicích. Náš oddíl tentokráte zastoupil jen šestnáctičlenný výběr, od něhož se očekával především zisk bodů pro bodování do sportovního centra mládeže a žebříčků Českého poháru,“ prohlásil Pjajčík.

Zatímco část závodníků Ostrožské Nové Vsi sváděla souboje na Labi, další skupina, převážně mladších sportovců, pádlovala na vodní nádrži Olešná, kde tamní oddíl kanoistiky uspořádal klání O putovní pohár Frýdku-Místku. V něm se chlapci a děvčata ze Slovácka prosadili na medailové pozice sedmkrát.

Prvenství získali Alexandr Gabriel na minikajaku a Tereza Marie Jančová na minikanoi, druhá místa obsadily kajakářky Amále Červenáková a Evelína Loupancová, třetí příčku pak braly kajakářky Eliška Bočková a Nikola Bräuerová.