Český čtyřkajak juniorů protnul cíl jako druhý a Ondřej Prchlík se spolu s Lukášem Hrábkem, Lukášem Součkem, Robertem Knoškou stali vicemistry světa!

„Za favorizovanou maďarskou posádkou skončili s odstupem 1,5 vteřiny, třetí Poláci ztratili na české kvarteto sekundu. Čtvrtí dojeli Belgičané před Švýcary,Španěly, Slováky, Srby a Ukrajinci,“ informuje trenér a předseda klubu TJ Ostrožská Nová Ves Vít Pjajčík.

V sobotu čeká Prchlíka spolu se Součkem finále deblkajaků na 500 metrů.

Spokojena se svým výsledkem při světové premiéře byla rozhodně také Klára Studničková pádlující v deblkanoi spolu s Kamilou Šímovou.

„Ačkoliv podle dosahovaných časů to vypadalo, že děvčata by mohla obsadit sedmou pozici, ve výsledkové listině se nejdříve česká loď objevila na šesté příčce. Po chvíli jim ale už patřilo výborné páté místo kvůli diskvalifikaci ukrajinské deblkanoe,“ líčí Pjajčík.

Zlato bralo Maďarsko, stříbro Německo a bronz Kanada. Čtvrté skončilo Španělsko, šesté Japonsko před Polskem a Itálií.

„Odpoledne nastoupila Studničková ještě k rozjížďce na 200m a dojela šestá, což na postup do sobotního semifinále stačilo,“ dodal Pjajčík.

Celkem měla česká výprava ve finále A jedenáct posádek. V Auronzu získaly medaili všechny čtyřkajaky na pětisetmetrové trati. 

Bronz braly shodně v kategorii do 23 let Štěpánka Sobíšková, Kateřina Zárubová, Barbora Betlachová a Adéla Házová a čtyřkajak Tomáš Sobíšek, Michal Kulich, Vilém Kukačka a Jan Vorel.

Sobotní program kanoistů Ostrožské Nové Vsi-

Lukáš Souček - Ondřej Prchlík, finále K2 junioři 500m 9:49

Jiří Minařík - Jiří Zalubil, finále C2 U23 500m 10:13

Klára Studničková, semifinále C1 juniorky 200m 15:08