Machová sice neobhájila stříbrnou medaili z loňského mistrovství světa, i tak se ale v portugalské Crestumě prezentovala velmi dobrým výkonem. „Se světovou juniorskou kariérou se osmnáctiletá závodnice rozloučila nevděčným čtvrtým místem, které na maratonské trati obsadila spolu s Janou Ježovou,“ informoval novoveský trenér Vít Pjajčík.¨

V závodě na řece Douro se nejlépe vedlo maďarským posádkám, které dojely před belgickou lodí na prvních dvou místech. Na Belgičanky a tím i světový bronz novovesko-pražská dvojice ztratila 1 minutu a 38 vteřin.

O něco lépe dopadl na posledním závodě Českého poháru, který se jel v Kadani, čtrnáctiletý kajakář Filip Nikl. U česko-německých hranic se mladý závodník radoval z bronzové medaile na pětikilometrové trati. Těsně za stupni vítězů se umístil deblkajak Zalubilová-Pjajčíková, na čtvrté místo dojel i Nikl společně s kadaňským Helebrantem.

Kanoista Hatlák byl spolu s Ryšavým ze Sezemic sedmý na C2 a osmý na C1, Pjajčíková dojela na K1 devátá, kajakář Mlčoch 11. na deblkajaku spolu se Šimánou (Kadaň), 18. pak v individuálním závodě, Klára Silnicová zajela 12. pozici.