Přestože nakonec mladí Šneci celé klání ovládli, na vysněný postup do extraligy nedosáhli. V součtu tří turnajů (Lednice, Opava, Kunovice) jim na vítěznou Katalpu Ostrava scházel jediný bod.

Nad kunovickým turnajem se dlouho vznášel otazník. „Situaci komplikovalo nepříznivé počasí, kvůli kterému panovaly velké obavy, zda se turnaj vůbec uskuteční,“ přiznala vedoucí domácího celku Marie Kotásková. „Ještě ve čtvrtek se na hřišti držely kaluže, díky několika obětavcům z řad členů oddílu se však nakonec všechno stihlo dát do pořádku,“ oddechla si.

Na turnaj se sjela pětice družstev, která si to systémem každý s každým rozdala o postup do extraligy. Sobotní hrací den byl opět poznamenaný špatným počasím, přesto se však všechny zápasy podařilo odehrát podle plánu. V neděli se boje v základní skupině už odehrávaly za slunečného počasí.

Ve finále se podle očekávání střetly dva nejsilnější celky soutěže – domácí Snails a Katalpa Ostrava. Mladí šneci zvítězili jasně 5:1. „Byla to krásná tečka, kluci se před domácím publikem předvedli v tom nejlepším světle,“ nechala se slyšet Kotásková, podle které tým celý turnaj odehrál s velkým nasazením a odhodláním být na vysněném prvním místě. „Kluci při hře zahráli řadu krásných akcí srovnatelných se svými mužskými kolegy. I když se občas nějaká ta chybička vloudila, na konečném zúčtování to nebylo poznat. První místo klukům už nikdo nevezme. A přestože nám postup do extraligy o kousíček utekl, budeme s takovým elánem pokračovat v dalších bojích,“ slíbila za celé družstvo jeho vedoucí.

Výsledky Snails: – Lednice 4:3, – Sezimovo Ústí 11:7, – Katalpa 6:10, – Chomutov 13:3. Finále: Snails – Katalpa 5:1.

Pořadí turnaje: 1. Kunovice 8 bodů, 2. Ostrava 6, 3. Bulldogs 5, 4. Chomutov 4, 5. Sezimovo Ústí 3.

Kunovice: Bárta, Kolůch, Vlachynský, Žáček, Harašta, Fridrich, Jež, Hříbek, Páč, Kuřimský nejml., Bělošek, Húsková, Sedlářová K.

Celkové pořadí II. ligy kadetů po třech turnajích: 1. Katalpa Ostrava 19 bodů, 2. Snails Kunovice 18, 3. Bulldogs Lednice 12, 4. Chomutov 11, 5. Sedlčany 10, 6. Sezimovo Ústí 5.