„Je to celorepublikový turnaj, na který se řada týmů posiluje a snaží se jej odehrát s tím nejlepším co v dané kategorii má k dispozici. O to víc jsme na náš tým hrdí. Kluci se stále posouvají, a to hlavně mentálně. To dokázali, když ustáli všechny zlomové okamžiky,“ ocenilo trenérské trio Přemysl Vícha, David Jelínek a Alice Víchová.

Letošní ročník poháru byl o to zajímavější, že se hrál jako Memoriál Radka Štěpánka. Tento prestižní turnaj již přes dvacet let otvírá mužskou dospělou sezónu. Letos se ale o pohár premiérově utkaly týmy kadetů.

„Předpokládáme, že se memoriál od příštího ročníku opět vrátí k mužským dospělým týmům. Musíme na sobě dál tvrdě pracovat, abychom za pár let na cedulku trofeje dostali název Snails Kunovice i na dospělém turnaji,“ pousmál se Přemysl Vícha.

Turnaj byl naplánovaný na tři soutěžní dny. V pátek se odehrály všechny zápasy, pak ale program ovlivnilo počasí, když déšť „spláchl“ všechny sobotní duely. V neděli se pak odehrály jen zápasy playoff.

Snails nejprve jasně přejeli Joudrs B 13:2. Závěr zápasu s Ledenicemi jim ale nevyšel a museli zkousnout porážku 3:4.

Deštivou neděli využili šneci ke koupání ve Vltavě a návštěvě JumpParku. Zábava jim evidentně nalila energii do žil a v úvodním duelu playoff díky dominantnímu nadhozu a dobré pálce zničili Spectrum Praha 15:0.

„V semifinále nás čekalo velmi kvalitní Joudrs Praha. Vyrovnaný zápas na obou stranách, nadhazovači hráli prim.. Zápas rozhodla chyba, kdy kečr přehodil při krádeži třetí metu, na kterou jsme udělali jediný bod zápasu,“ popisoval vydřenou výhru Přemysl Vícha, kterého potěšilo další čisté konto.

V závěrečném utkání turnaje se postavil kunovickým kadetům do cesty očekávaný soupeř, Hroši z Havlíčkova Brodu. Zatímco v přírodě by o vítězi souboje hrocha a šneka nebylo pochyb, na hřišti bylo všechno jinak. Až do šesté směny byl stav utkání 0:0, v její dohrávce ale Kunovjané zaznamenali dva doběhy a dvoubodový náskok udrželi až do konce.

„Je to poprvé v historii klubu, kdy se u chlapů radujeme z vítězství v takovémto turnaji. Kluci sice už uískali bronz na mistrovství republiky, ale vyhrát takto silný turnaj, to je novinka. Při focení skoro ani nevědli, jak se mají tvářit,“ smál se Přemysl Vícha. „Ten den se stali nejlepším týmem ČR. Teď ale musí dokazovat svou sílu i v nadcházející Superlize kadetů, což bude velice těžké. Pořád máme na čem pracovat, známe naše slabá místa,“ dodal kunovický trenér.

Kunovice: David Jelínek ml., Šimon Joura, David Vícha, Vojtěch Kalný, Jakub Beránek, Aleš Přibyl, Štěpán Halámek, Jakub Podškubka, Václav Ohera, Filip Vícha, Matyáš Zelinka, Ondřej Nemrava, Tobiáš Grebeň, Trenéři: Přemysl Vícha, David Jelínek, Alice Víchová.